I Niedziela Wielkiego Postu (10.03.2019r.)

Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj Msz święte o godz. 9.00, 10.30. O godz. 11.30 Droga Krzyżowa dla dzieci na którą zapraszamy wszystkie dzieci. O godz. 12.00 następna Msza święta. O godz. 16.00-Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału w Wielkim Poście na nabożeństwo ku czci Męki pańskiej, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach można zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Z głębi serca pragniemy podziękować wszystkim wiernym naszej parafii, którzy wzięli udział w nabożeństwie 40-godzinnym, przygotowali adoracje, poprowadzili modlitwy i adorowali Jezusa Eucharystycznego. Bóg zapłać.

Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.00, a po niej Msza święta. Natomiast dla dzieci w każda niedzielę o godz. 11.30.

Od następnej niedzieli Panie z Caritasu rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne w cenie 5 złotych. W tym 3,5 jest przeznaczone na Caritas Diecezji a 1,5 na Caritas parafialny.

W piątek próba scholii o godzinie 18.00-młodszej i starszej o 19.00 w budynku plebanii.

Spotkanie Grupy Młodzieżowej w sobotę, po Mszy Świętej wieczornej w nowym budynku.

Ofiary na tacę przeznaczone są dzisiaj na ogrzewanie kościoła. Za te ofiary z góry składamy Bóg zapłać. Rachunek za energię kościoła 9019,01 za styczeń i luty. W maju skończymy już ten budynek parafialny i chyba będziemy myśleć chyba o wymianie ogrzewania kościelnego na gazowe, ale to znów trzeba myśleć o dokumentacji na instalacje i samym wykonaniu.

Teraz jeszcze przed świętami, chcemy odnowić ławki w kościele( jutro zaczynamy) a przed I Komunią Świętą wymyć drogę procesyjną i ubytki po zimie zaimpregnować. Ogrodzenie kościoła było w tamtym roku malowane.

Następna niedziela to już III niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Ofiary na tace są przeznaczone na dokończenie jeszcze tego nowego budynku. Z góry za tę ofiarność serdecznie dziękujemy.

Parafia w Jasieniu organizuje wyjazd na Litwę. Informacje na plakacie.

We wtorek odbył się pogrzeb zmarłego śp. Józefa Bernacika. Jego nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu./Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie/