II Niedziela Wielkanocy- „Biała”- Niedziela Bożego Miłosierdzia

Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocy- zarazem Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Dzisiejsza Niedziela jest wyjątkowa- to Niedziela Bożego Miłosierdzia. Przypada dzisiaj 5 rocznica, kanonizacji Jana Pawła II.

Niedziela Miłosierdzia jest świętem Caritas w całym kościele i tutaj pragniemy podziękować tym, którzy się w to dzieło, a zwłaszcza paniom z naszego Oddziału Caritas, które poświęcają swój cenny czas na pomoc najbardziej potrzebującym.

Dzisiaj uroczystość Odpustowa w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Uroczysta suma o godz. 11.00.

Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00-w intencji Jana Goetza Okocimskiego i jego potomków, oraz za byłych i obecnych pracowników browaru. o godz. 16.00-ostatnia - Msza święta wieczorna.

W środę rozpoczynamy miesiąc maj - poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w naszej świątyni, jak i przy przydrożnych kaplicach i figurkach. Ponadto w środę zapraszamy na nowennę do MBNP i nabożeństwo majowe a po niej na Mszę Świętą

W tym tygodniu przypada: I czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Spowiedź w I piątek od godz. 17.00. O godzinie 18.00- Msza Święta a po niej nabożeństwo czerwcowe i majowe. Do chorych udamy się od godz. 8.00.

W najbliższa sobotę o godz. 17.00- Msza święta za strażaków

Zachęcamy do zapisu na rekolekcje na kurs Filipa - są ostatnie wolne miejsca. Rozpoczynamy we wtorek 30.04.2019 r. Mszą Świętą o godz. 18.00.

Zachęcamy i zapraszamy do zapisów na pielgrzymkę do Starego Sącza, na rozpoczęcie peregrynacji relikwii i Jana Pawła II po naszej diecezji w dniu 18 maja. Zapisało się 20 osób, musimy podać do wtorku liczbę, bo organizatorzy chcą przygotować poczęstunek. Zachęcamy wszystkich, dla starszych niech to będzie przypomnieniem tych wielkich pielgrzymek do naszej ojczyzny i upamiętnieniem i dobra, które zostawił dla Polaków i całego świata, a dla młodych to wielki autorytet.

Spotkanie ministrantów w sobotę o godzinie 9.00 a młodzieży po Mszy Świętej wieczornej

Dzisiaj o godzinie 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.