IV Niedziela Wielkanocy (12.05.2019r)

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocy, zarazem Kapłańską. Jest to również Niedzielą Dobrego Pasterza, a w naszej diecezji obchodzona jest jako Niedziela Kapłańska. Ta niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w kościele.

Nawiązując do Tygodnia modlitw o powołania- wyrażamy radość z powołań kapłańskich naszej parafii:

Alumna Błażeja Sikory oraz kapłanów: Sebastiana Widła, O. Karola Taflińskiego, ks. Roberta Dytki, ks. Prałata Stanisława Gutowskiego, ks. Jerzego Godzika, ks. Stanisława Nowaka.

Polecajmy ich w naszych modlitwach Dobremu Pasterzowi, a także prosimy o modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, o godzinie 12.00-Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy te dzieci pierwszokomunijne naszą modlitwą wstawienniczą, także ich rodziców, rodziców chrzestnych i całe rodziny.

Od jutra w tzw. „Białym Tygodniu” zapraszamy te dzieci do czynnego uczestnictwa w wieczornej Mszy Świętej i nabożeństwie majowym.

Jutro przypada 13 dzień miesiąca maja, rocznica objawień fatimskich, zapraszamy na Mszę Świętą nabożeństwo fatimskie i nabożeństwo majowe. Na nabożeństwo fatimskie przynieśmy lampiony

W środę zapraszamy na Nowenn do MBNP a w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia

W następną sobotę o godzinie 8.00- wyjazd do Starego Sącza na uroczystość rozpoczęcia peregrynacji po naszej diecezji relikwii Świętego Jana Pawła II i Siostry Faustyny. Jeszcze jest kilka wolnych miejsc w autokarze, zgłoszenia kierować do Pani Marty Zydroń i Bogusławy Smuk. Wyjazd jest za darmo. Prosimy wziąć ze sobą jakieś drobne pieniądze na posiłek

W przyszłą niedzielę dla uczniów klasy IV o godzinie 12.00- rocznica I Komunii Świętej.

Następna niedziela to już III niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godzinie 7.00- zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. Ofiary na tacę będą przeznaczone na dokończenie budynku parafialnego do końca wakacji. Ofiary z Wielkanocy na ten cel wyniosły 6500 zł, za które bardzo dziękujemy. Prosimy o pewne zrozumienie i ofiarność i otwartość na ten godny cel. Ten budynek już funkcjonuje, będzie służył długo bez remontu przynajmniej z 10 lat. Poświęcenie tego budynku będzie na zakończenie renowacji misji, podczas odpustu parafialnego tj. 16 czerwca, którego dokona ks. Infułat Adam Kokoszka. Następną znacznie mniejszą inwestycją to będzie ogrzewanie gazowe kościoła.

Na samym dole są gazety o tematyce misyjnej, kulturowej. Prosimy wziąć je za darmo do domu.