Niedziela Palmowa (14.04.2019r.)

W liturgii Kościoła przeżywamy Niedzielę Palmową. Dzisiaj śpiewana jest Męka pańska. O godz. 10.30- uroczysta suma z poświęceniem palm i procesją z palmami, a po niej rozstrzygniecie konkursu na najwyższa palmę. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci. O godzinie 16.00-Gorzkie Żale a po nich Msza Święta bez kazania

Dzisiaj od godziny 13.00do 16.00-spowiedź w naszej parafii, z przerwą od 14.30 do 15.00.

W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę - Msze święte będą o 6.30 i wieczorem już o godz. 18.00.

W Wielki Wtorek i Środę – spowiedź przedświąteczna w parafii Św. Jakuba w Brzesku, jako kapłani udamy się tam z posługa sakramentalną.

W poniedziałek albo we wtorek będzie przywieziona odnowiona zabytkowa chrzcielnica z warsztatu konserwatorskiego z Tarnowa

Spotkanie ministrantów i lektorów we czwartek o godz. 9.00 w kościele, w celu omówienia liturgii Triduum Paschalnego. Obecność obowiązkowa.

Ofiary na tace z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne, jako jałmużna postna. Z te ofiary składamy w imieniu WSD w Tarnowie serdeczne podziękowanie

Ofiary z Wielkanocy przeznaczone są na prace w parafii, jeszcze na dokończenie budynku parafialnego. Z za te ofiary dziękujemy. Natomiast z Poniedziałku Wielkanocnego na uczelnie katolickie w Krakowie i Lublinie.

Parafia Św. Prokopa Opata w Jadownikach zaprasza na wystawę poświęconą Grobowi Pańskiemu. Zwiedzający będą mogli zobaczyć replikę grobu Jezusa sprzed niemal 2000 lat ora poznać historię jego powstania. Występ jest bezpłatny. Więcej informacji na plakacie.

Parafialny Oddział AK organizuje pielgrzymkę do Starego Sącza 18 maja 2019r. W tym dniu w naszej diecezji rozpoczyna się peregrynacja relikwii i obrazu św. Jana Pawła II. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Chętnych prosimy o zapisy do końca kwietnia w zachrystii po każdej mszy św. Niekoniecznie to być muszą tylko członkowie Akcji Katolickiej

W Wielki Czwartek od godz. 6.00-7.00 będzie spowiedź i udzielanie Komunii św., dla tych, co nie mogą przyjść na Mszę świętą Wieczerzy pańskiej, która będzie o godz. 18.00. Po Mszy świętej Wieczerzy pańskiej przeniesienie pana Jezusa do Ciemnicy i tam adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

Zapraszamy na adorację:

• od 20.00-21.00- Akcję Katolicką i Grupę Adoracji Uwielbienia Pana Jezusa.
  • od 21.00-22.00- młodzież naszej parafii: pracującą, studiującą, licealną, gimnazjalną, zwłaszcza te, która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania.

Dziękujemy Panom za wykonanie Męki Pańskiej. Bóg zapłać.

W sobotę odbył się pogrzeb zmarłej śp. Cecylii Blecharz. Jej nieśmiertelną dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu/Dobry Jezu a nasz Panie/

Reszta na stronie internetowej parafii.

W Wielki Piątek: dzień Męki i śmierci Pana Jezusa, obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Nie ma żadnej dyspensy. Adoracja w Ciemnicy jest od 7.00. O godz. 9.00- Droga Krzyżowa dla wszystkich. O godzinie 15.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego- zapraszamy do licznego udziału. Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpocznie się o godz. 18.00, a po nim będzie przeniesienie pana Jezusa do Bożego Grobu. Ofiary złożone z okazji adoracji krzyża przeznaczone zostaną na Ziemię Świętą. Gorzkie Żale i adoracja do 22.00. proponujemy adorację dla dzieci, młodzieży i Róż Żywego Różańca. Zelatorki i delatorzy Róż, niech się wpiszą w zakrystii na dowolną godzinę adoracji.

Adoracja w Wielki Piątek:

• 7.00-8.00- Gimnazjum- kl. III
  • 8.00-9.00- Klasa VIII
  • 9.00- Droga Krzyżowa dla wszystkich
  • 10.00-11.00- KLasa. VII
  • 11.00-12.00-klasa VI
  • 12.00-13.00-klasa V
  • 13.00-14.00-klasa(Iv, III, II, I, „O”)
  • 14.00-15.00-Róże Żywego Różańca
  • 15.00-15.30- nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
  • 15.30-18.00- Róże Żywego Różańca
  • 21.00-22.00- Adoracja kobiet skupionych wokół zespołu śpiewaczego działającym przy Kole Gospodyń Wiejskich

Wielka Sobota: adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 7.00

• 7.00-8.00- Gimnazjum-kl. III
  • 8.00-9.00-Klasa VIII
  • 9.00-10.00-Klasa VII
  • Od 10.00- adoracja prywatna- zapraszamy wszystkich naszych parafian, by znaleźli choć chwilę czasu na modlitwę przy grobie Pana Jezusa.

Od godziny 8.00- święcenie pokarmów co godzinę do godz. 12.00. Przy drzwiach w kościele będzie umieszczony kosz na dary dla potrzebujących i skarbonka na ofiary. Jeżeli ktoś może i chce, niech podzieli się tym, co posiada z potrzebującymi.

Nabożeństwo w Wielka Sobotę rozpocznie się o godz. 19.00. Na to nabożeństwo prosimy przynieść świece.

Natomiast Procesja Rezurekcyjna będzie w Wielką Niedzielę o godz. 6.30. na procesje tradycyjnie prosimy zabrać baldachim, feretrony oraz chorągwie. Na stronie internetowej naszej parafii są panowie wyznaczeni z poszczególnych rejonów, dlatego prosimy ich, aby tego dopilnowali i włączyli się.

W Wielkanoc Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30-suma, o godz. 12.00 następna Msza Święta, o 16.00- Msza Święta wieczorna.