17 maja 2026, Wniebowstąpienie Chrystusa

Zapraszamy na naboż. majowe, które odprawiane jest codziennie, wraz z Nowenną do Ducha Św., po Mszy Św. o 18.00 – w niedziele po Mszy Św. o 16.00.

W pn wsp. św. Stanisława Papczyńskiego. W ten dzień, 18 maja, na 12.00 zapraszamy na specjalną Mszę Św. za + Ks. Wiesława Pieję, którą będą sprawować księża – jego koledzy rocznikowi wyświęceni w 1989 r. Zapraszamy wszystkich parafian.    

W pn na 19.00 do domu duszpasterskiego zapraszamy na kolejne spotkanie organizacyjne w związku z Parafialnym Festynem Rodzinnym. Dziękujemy za składane cegiełki – pamiątki albo ofiary pieniężne na nasz Festyn, który odbędzie się 14 czerwca. W dalszym ciągu zachęcamy do ich składania w zakrystii lub w kancelarii.

W śr zapraszamy na Nowennę do MBNP. W ten dzień odbędzie się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W pt o 19.30 spotkanie Młodzieżowej Grupy Apostolskiej.

W sb o 9.00 spotkanie formacyjne ministrantów. W ten dzień, w sb, 23 maja, zapraszamy wraz z Akcją Katolicką na pieszą pielgrzymkę do sankt. NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. O 14.00 wspólna modlitwa i błogosławieństwo w naszym kościele w Okocimiu, przewidziany jest jeden postój, o 18.00 w sanktuarium nab. majowe i Msza Św. w int. uczestników pielgrzymki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, śpiewu i wędrowania wszystkich parafian, chętnych z innych parafii, uczniów kl. VIII z animatorami, młodzież naszej parafii oraz dzieci z rodzicami. Powrót z Porąbki we własnym zakresie. Pielgrzymka odbędzie się niezależnie od warunków pogodowych. 

W przyszłą ndz przypada urocz. Zesłania Ducha Św, za 2 tygodnie Ndz Trójcy Przenajświętszej – odpust w naszej parafii. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Jacek Kotra i Katarzyna Tryba, Maciej Warchoł i Joanna Bernacka, Kamil Węgrecki i Paulina Pukal, Jakub Godzik i Agata Wojkowska, Ilona Rozum i Arkadiusz Reczek, Patrycja Sacha i Karol Wolka. Gdyby ktoś znał przeszkody w zawarciu małżeństwa wymienionych narzeczonych jest zobowiązany w sumieniu do przedstawienia ich w kancelarii parafialnej.

Informujemy, że duża brama od strony działki parafialnej przylegającej do szkoły, na placu zabaw, została w ostatnich latach uszkodzona, dlatego, aby nie zawaliło się ogrodzenie, została zamknięta. Wejście na teren kościoła od strony południowej jest cały czas możliwe przez małą bramkę. Dziękujemy za zrozumienie. 

Dziękujemy Zarządowi Stow. Miłośników Ziemi Okocimskiej za 4000 zł na pokrycie naprawy i uzupełnienia oświetlenia naszego kościoła. Wykonano m. in. wymianę żarówek i opraw ledowych, jak i dodatkowe oświetlenie kościoła od strony wschodniej i drogi na cmentarz od południowej strony. Dziękujemy również dwom członkom Stowarzyszenia za pokrycie pozostałych kosztów oświetlenia oraz za ich pracę. 

Zachęcamy do oglądania na parafialnym facebooku zdjęć i relacji z licznych wydarzeń w naszej parafii w minionym tygodniu.

Wczoraj w naszej parafii przeżywaliśmy 1. r-cę śmierci + Ks. Proboszcza Wiesława Piei. Zawierzmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…  

Wniebowstąpienie Chrystusa przypomina nam o powołaniu do życia wiecznego, a jednocześnie podkreśla prawdę, że Chrystus stale jest z nami w Eucharystii i słowie Bożym. Z wiarą przyjmijmy Boże błogosławieństwo na kolejny tydzień naszego życia.

Do góry