Boże Narodzenie. 25.12.2023r.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy sobie życzenia. Jako kapłani tej parafii życzymy Wam obfitości łask Bożych płynących z tej wielkiej tajemnicy, ciągłego odkrywania tajemnicy Betlejemskiej Nocy, aby Boża łaska spływała na Wasze rodziny, bliskich, znajomych, abyście ciągle odkrywali na nowo, że Nowonarodzony Jezus przychodzi w każdej Eucharystii a w Nim jest nasze duchowe narodzenie, odkupienie i zbawienie. / Zapomnijmy wszelkie urazy/. Bądźmy ludźmi Bożego Narodzenia i Bożej Miłości, która przenika wszystko, a otwiera na Boga i Odwieczna Miłość.

Msze święte dzisiaj o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorem o godz. 16.00.

Składamy serdeczne podziękowanie Panu Arturowi Słupskiemu i jego rodzinie, za piękną szopkę Bożonarodzeniową, Paniom i Panu Piotrowi za przygotowanie K-ła do Świąt Bożego narodzenia, a Panu Dominiakowi Duchowi za choinki do naszej świątyni. Panom Jackowi i Krzysztofowi Ojczykom i Pani Urszuli Niemiec za kwiaty do kościoła do przystrojenia ołtarzy. Widzimy, że czasy są ciekawe dla Kościoła, tym bardziej dziękujemy za wszelką pomoc dla parafii, dając tym sposobem wzór młodemu pokoleniu za ofiarność, za pamięć, za życzliwość i wszelkie dobro.

Dzisiaj w Boże Narodzenie na Mszy Świętej o godz. 12.00 – będzie rozesłanie kolędników misyjnych. Jako młodzi misjonarze nawiedzą nasze domy rodzinne. Prosimy o życzliwe ich przyjmowanie. Dziękujemy dzieciom i młodzieży ze Szkoły Podstawowej, Rodzicom za pozwolenie i udział w tym dziele misyjnym kościoła a wszystkim wiernym za ofiary na misje.

Dziękujemy LSO i młodzieży za włączanie się w liturgię Kościoła. Bóg zapłać.

Składamy podziękowanie Panu Witowi za opiekę nad cmentarzem, podwożenie do chorych i Panu Maciejowi Osadzie za bardzo sprawne załadowywanie kontenerów na cmentarzu. Bóg zapłać.

Witamy wszystkich miłych gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii w czasie Świąt Bożego narodzenia i życzymy im dużo dobra, Błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności od Bożej Dzieciny.

Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia - Świętego Szczepana. Składka ze Świętego Szczepana przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II. Poświęcenie owsa na sumie.

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego.

Porządek kolędy:

27.12.2023 r. - Środa - od. godz. 9.00- Zagórze i Świętego Jana.

28.12.2023 r. Czwartek- od godz. 9.00- Zalesie i Czerwona Droga.

Czwartek- od godz. 9.00- Bereskówka

29.12.2023r. Piątek- od godz. 9.00- Kamieniec i Łazy