I Niedziela Adwentu (1.12.2019 r.)

I Niedziela Adwentu (1.12.2019r.)

Adwent to czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, ale to także czas, gdzie nasza uwaga powinna być szczególnie skoncentrowana na powtórnym przyjściu Chrystusa na końcu czasów.
Zachęcamy w czasie Adwentu do udziału w Mszach Świętych zwanych roratami. Roraty w naszym kościele - codziennie odprawiamy o godz. 6.30, poprzedzone godzinkami do NMP a wieczorem o godz. 17.00, na którą zapraszamy wszystkie dzieci, dla których jest wiele niespodzianek- prosimy dzieci o zrobienie serduszek z imionami i dobrymi uczynkami, które będą losowane.

Dzisiaj jeszcze msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorem o godz. 16.00.

Po każdej Mszy Świętej jest adoracja Najświętszego Sakramentu, z racji także I Niedzieli miesiąca.

Od dzisiejszej niedzieli - panie z naszego parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają świece wigilijne w cenie 5 zł - jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w tym, że 4 zł jest na Caritas Diecezji, a 1 pozostaje na Caritas Parafialny. W tym roku dodatkowo Caritas Diecezji jeszcze dobrowolnie proponuje duże świece w cenie 15 zł, w tym, że 13 na diecezję a 2 na Caritas parafialny. Także w tym roku, jak w latach poprzednich są torby papierowe, można je zabrać w zakrystii i ( włożyć jakieś produkty żywnościowe, środki czystości) i ofiarować je biednemu jako jałmużnę adwentową.

W środę zapraszamy na nowennę do MBNP. Pamiętajmy o intencjach składanych Matce Bożej

W tym tygodniu przypada I czwartek, w którym modlimy się za kapłanów na adoracji i pierwszy piątek miesiąca grudnia.

Spowiedź przed I piątkiem od godz. 16.00.

Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.

W pierwszy piątek zapraszamy do spowiedzi dzieci a szczególnie uczniów klasy VII i VIII do Spowiedzi i Komunii Św., a po Mszy Świętej na spotkanie w ramach duchowego przygotowania do Sakrament Bierzmowania.

Po Mszy świętej spotkanie Koła Biblijnego

Próba scholii w piątek młodszej o 18.00 i starszej o 19.00

W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 9.00 i młodzieży po Mszy Świętej wieczornej

Dziękujemy Panu Arturowi Słupskiemu za wykonanie podstawy betonowej pod pompę ciepła.

Składamy serdeczne podziękowanie pewnej rodzinie z Brzeska za nowy obraz Miłosierdzia Bożego. Będziemy przed nim odmawiać Koronkę w każdy piątek. Poświęcenie tego obrazu będzie w 3 niedzielę miesiąca

Dziękujemy pewnej rodzinie z parafii za ufundowanie szopek dla dzieci i pewnej osobie za wykonanie wieńca adwentowego. Bóg zapłać

Ks. Robertowi Dytko zostały przekazane int. + Lucynę Kurek 39 int. oraz + Rafała Wąs 11 int