I Niedziela Adwentu (27.11.2022r.)

Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Ale to także czas, gdzie nasza uwaga powinna być szczególnie skoncentrowana na powtórnym przyjściu Chrystusa na końcu czasów. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00-ostatni różaniec w listopadzie za zmarłych a po nim Msza święta wieczorna.

Roraty w naszym kościele - codziennie odprawiamy o godz. 6.30, poprzedzone godzinkami do NMP a wieczorem o godz. 18.00 - na którą zapraszamy tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć rano a szczególnie dzieci.

Bardzo prosimy rodziców, aby wtajemniczali swoje dzieci w ten radosny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Każdego dnia po roratach, dzieci będą zabierać wylosowany żłóbek Pana Jezusa, aby w domach naszych już tworzył się nastrój oczekiwania i radości. Dla wytrwałych dzieci w ostatnim dniu odbędzie się losowanie cennych nagród na podstawie planszy uczestnictwa i wypełnienia jej, a każdego dnia będą symboliczne nagrody za wylosowane serduszka.

Od dzisiejszej niedzieli - Panie z naszego Parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają świece wigilijne: małe w cenie 10 – duże w cenie 25 jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy Panie z Parafialnego Oddziału Caritas na spotkanie.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP o 18.00. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej z Diecezjalnym Asystentem Akcji Katolickiej Ks. Janem Bartoszkiem w nowym budynku parafialnym.

W tym tygodniu przypada I czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca grudnia.

W I czwartek modlimy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 - Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 17.00.

Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00 – jeden kapłan, a drugi kapłan od 14.00.

W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy uczniów klasy VIII do spowiedzi Komunii Świętej i włączenia się w liturgię i spotkanie po Mszy Świętej w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.30 – prosimy aby różaniec poprowadziła Akcja Katolicka.

Zwyczajem lat ubiegłych są reklamówki za Caritasu –Tarnów, możne je zabrać napełnić żywnością a Panie z Caritasu przekażą najbardziej potrzebującym. Prosimy, aby reklamówki złożyć w loży-do końca tygodnia.

Dziękujemy za ofiary z III Niedzieli miesiąca. Wyniosły 5200. Bóg zapłać. Również dziękujemy za ofiary indywidualne pewnych osób. Także Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę tj. 3 grudnia Stowarzyszenie Młodzieży „Pracą i prawdą” – zaprasza wszystkich samotnych starszych i chcących się wspólnie spotkać bez względu na wiek, najpierw na Mszę Świętą o godz. 9.00 w kościele a następnie w budynku parafialnym. Msza Święta będzie ofiarowana w intencji uczestników.

Klub Honorowych Dawców Krwi MOTOJADOWNIKI oraz Galeria ODYSEJA zapraszają na akcję krwiodawstwa w dniu 3 grudnia 2022 r. (sobota) w godzinach od 9:00 – 14:00. na terenie galerii Odyseja (parking parter) w Brzesku. Każdy dawca otrzyma darmowy bilet na lodowisko ufundowany przez Burmistrza Brzeska Pana Tomasza Latochę. Podpisany Pan Wojciech Podleś.