I Niedziela Adwentu (29.11.2015r.)

Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy w kościele nowy rok liturgiczny.

Dzisiaj jeszcze msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o godzinie 16.00-różaniec za zmarłych i Msza Święta.

Dzisiaj młodzież po sumie zaprasza na spotkanie integracyjne osoby starsze i chętnych.

Msze Święte roratnie w naszym kościele - codziennie odprawiamy o godz. 6.30, poprzedzone godzinkami do NMP a wieczorem o godz. 17.00, na którą zapraszamy tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć rano oraz dzieci.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a następnie na Mszę Święta roratnią.

Od dzisiejszej niedzieli - Panie z naszego parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają świece wigilijne w cenie 7 zł - jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w tym, że 5 zł jest odprowadzane na Caritas Diecezji, a 2 pozostaje na Caritas Parafialny. Duże świece w cenie 20 zł. Do Tarnowa odprowadza się 17 zł. Taką świecę można również postawić i zapalić przy wieczerzy i sianku.

W tym tygodniu przypada I czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00 i następnie na adoracje Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

Spowiedź przed I piątkiem od godz. 16.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00.

Spotkania grup:

-Środa –godz. 18.30- Grupa młodzieżowa

-Piątek-godz. 18.00-schola młodsza i 19.00-starsza

Z okazji Świętego Mikołaja planujemy wyjazd na łyżwy na lodowisko w sobotę dla aspirantów, ministrantów, lektorów, Grupy młodzieżowej. Zapisy u księży do najbliższej środy.

Od przyszłej niedzieli - lektorzy i ministranci będą rozprowadzać opłatki na stół wigilijny. Ofiary są przeznaczone na LSO. W ten sposób wspieramy ich zaangażowanie w naszej parafii.

Od jutra rozpoczynamy roraty. Prosimy rodziców, aby umożliwili dzieciom uczestnictwo o godz. 17.00. W tym roku w Adwencie - przemierzamy wraz z Aniołem drogę do Betlejem. Po Mszy Świętej losowanie serduszek (z dobrymi uczynkami) i słodycze, oraz zabieranie Świętej Rodziny do domu.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16.30 zapraszamy na różaniec w intencji ojczyzny, członków Akcji Katolickiej  zapraszamy do prowadzenia.

W grudniu poza parafią będą odprawione Msze Święte pogrzebowe za:

+ Piotra Krzyżaka (1-10 grudnia), i za +Jerzego Klimasa (11-31 grudnia) –Ojciec Andrzej Filip- Kombonianin w Warszawie.

+ Zofię Legutko (1-10 grudnia), i za +Marię Piekarczyk (11-31grudnia)- Ks. Henryk Sławiński w Krakowie.

+Kazimierza Chawańskiego (1-17 grudnia) i za + Kazimierza Stósa (18-31 grudnia)- ks. Michał Drożdż w Tarnowie.

Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku organizuje 5 grudnia akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą "Kamil, Zielonka jest z Tobą". Akcja będzie miała miejsce na terenie Brzeskiej Zielonki od godziny 9:00 do 15:00 i będzie ona połączona z charytatywnym kiermaszem mikołajkowym, jako pomoc choremu na ostrą białaczkę Kamilowi, uczniowi Brzeskiej „Zielonki”.