I Niedziela Adwentu (3.12.2023r.)

Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy w kościele nowy rok liturgiczny.

Dzisiaj jeszcze msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o godzinie 16.00-Nieszpory i Msza Święta.

Msze Święte roratnie w naszym kościele - codziennie odprawiamy o godz. 6.30, poprzedzone godzinkami do NMP a wieczorem o godz. 17.00, na którą zapraszamy tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć rano oraz wszystkie dzieci z lampionami.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a następnie na Mszę Święta roratnią.

Od dzisiejszej niedzieli - Panie z naszego parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają świece wigilijne w cenie 9 zł - jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w tym, że 7 zł jest odprowadzane na Caritas Diecezji, a 2 pozostaje na Caritas Parafialny. Duże świece w cenie 24 zł. Do Tarnowa odprowadza się 20 zł. Taką świecę można również postawić i zapalić przy wieczerzy i sianku.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00 i następnie Modlitwa Pawła VI w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w tym dniu o godz. 6.30 , 9.00 i wieczorem o godz. 17.00. Jest to uroczystość, zapraszamy do udziału we Mszy Świętej. Nie ma postu. Można jeść mięso.

Od dzisiejszej niedzieli - lektorzy i ministranci będą rozprowadzać opłatki na stół wigilijny. Ofiary są przeznaczone na LSO. W ten sposób wspieramy ich zaangażowanie w naszej parafii.

Od jutra serdecznie zapraszamy i rozpoczynamy Roraty. Prosimy i zapraszamy rodziców, aby umożliwili dzieciom uczestnictwo o godz. 17.00. W tym roku w Adwencie – towarzyszy nam Święty Franciszek i „Franciszkowy Plac budowy- Roraty 2013r”. Po Mszy Świętej losowanie serduszek z dobrymi uczynkami, słodyczy oraz Świętej Rodziny którą zabieramy do domu. Niech ten czas Adwentu będzie dla nas wszystkich, radosnym oczekiwaniem na Święta Bożego Narodzenia.

Urząd Miejski w Brzesku informuje mieszkańców Gminy Brzesko o możliwości zakupu węgla. Dystrybucja prowadzona jest przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Brzesku, ul. Ciepła 11. Gmina dysponuje pełnym asortymentem. Cena od 1 grudnia to 1500 za tonę. Nie obowiązuje limit tonażowy. Podpisany Burmistrz Brzeska: Pan mgr Tomasz Latocha.

Dziękujemy Panu Maciejowi Osadzie za załadowanie kontenera na cmentarzu. Bóg zapłać.