I Niedziela Wielkiego Post (21.02.2021r)

I Niedziela Wielkiego Postu (21.02.2021r.)

Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Po tej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj Msze święte o godz. 9.00, 10.30. O godz. 11.30 Droga Krzyżowa dla dzieci - zapraszamy dzieci. O godz. 12.00 następna Msza święta. O godz. 16.00-Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy na Gorzkie Żale. Po Gorzkich Żalach jeszcze Msza Św. bez kazania.

Zachowując środki bezpieczeństwa, sanitarne, państwowe i cywilne, starajmy się przeżywać dar wiary i Eucharystii, wgłębiając się w misterium Męki pańskiej, drogę krzyżową i Gorzkie Żale.

Zachęcamy do udziału w Wielkim Poście na nabożeństwo Drogi Krzyżowej i

Gorzkich Żali. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach można zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Z głębi serca pragniemy podziękować wszystkim wiernym naszej parafii, którzy wzięli udział w nabożeństwie 40-godzinnym, pięknie się modlili, prowadzili modlitwy i adorowali Jezusa Eucharystycznego.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek na Drogę Krzyżową, Mszę św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Ofiary na tacę w następną niedzielę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne, w Tarnowie, jako jałmużna postna.

Od następnej niedzieli Panie z Caritasu rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne w cenie 6 złotych. W tym 4 jest przeznaczone na Caritas Diecezji a 2 na Caritas parafialny. Dla dzieci są skarbonki, które można odebrać u pań z Caritasu, zawartość tych skarbonek przeznaczona będzie dla samotnych, chorych z naszej parafii.

Dziękujemy za ofiary z dzisiejszej niedzieli na prace w parafii. Bóg zapłać.

W tym jeszcze niepewnym czasie pandemicznym, zachowując zasady bezpieczeństwa w świątyni, prosimy, aby korzystać z Sakramentu Pokuty, zarówno rodziców, dzieci, młodzież. Codziennie jesteśmy w konfesjonale pół godziny przed Mszą Świętą.

Wczoraj odbył się pogrzeb zmarłego Kewina Michałka. Jego nieśmiertelną dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie/

Kiermasz dla chorego Marcelka

W przyszłą sobotę tj. 27.02. od godz 9.oo odbędzie się w Domu Ludowym w Okocimiu charytatywny kiermasz domowych wypieków oraz ozdób wielkanocnych na rzecz Marcelka Kubali mieszkańca Jadownik.

Drugi dzień kiermaszu odbędzie się w niedzielę przed kościołem po mszach świętych.

Prosimy społeczność Okocimia do pieczenia słodkości .Można będzie je dostarczać do Domu Ludowego w piątek 26.02 w godzinach od 17 do 19.

Osoby które zechcą wesprzeć nas ciastem prosimy o kontakt do Małgorzaty Rzepeckiej ,

Magdaleny Pietruszka,

Zachęcamy do wzięcia udziału.

Razem możemy więcej.