I Niedziela Wielkiego Postu (1.03.2020 r.)

I Niedziela Wielkiego Postu (1.03.2020r.)

Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Po każdej Mszy Świętej jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj Msz święte o godz. 9.00, 10.30. O godz. 11.30 Droga Krzyżowa dla dzieci na którą zapraszamy wszystkie dzieci. O godz. 12.00 następna Msza święta. O godz. 16.00-Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału w Wielkim Poście na nabożeństwo ku czci Męki pańskiej, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach można zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Gorzkie Żale w naszej świątyni, odprawiane są o godzinie 16.00, a po nich Msza Święta, już bez kazania.

Z głębi serca pragniemy podziękować wszystkim wiernym naszej parafii, którzy wzięli udział w nabożeństwie 40-godzinnym, przygotowali adoracje, poprowadzili modlitwy i adorowali Jezusa Eucharystycznego.

W następną niedzielę będzie składka do puszek na Fundusz Pomocy Misjom.

Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.00, a po niej Msza święta. Natomiast dla dzieci w każda niedzielę o godz. 11.30.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek na Drogę Krzyżową i Koronkę do Bożego Miłosierdzia

W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne

W pierwszy piątek Msze święte o NSPJ o 6.30 rano i wieczorem o 17.00. Spowiedź w pierwszy piątek o godziny 16.00. Do chorych udamy się od godziny 8.00.

Zapraszamy młodzież klasy VII i VIII do spowiedzi pierwszo-piątkowej a po Mszy Świętej na spotkanie w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy przynajmniej jednego z rodziców, uczniów klasy VIII, bo chcemy z nimi omówić szczegóły bierzmowania w naszej parafii, podczas wizyty biskupiej 19 kwietnia.

W piątek nie będzie próby scholii, natomiast będzie próba scholii w sobotę o godzinie 10.00, zarówno młodszej i starszej.

Od następnej niedzieli Panie z Caritasu rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne w cenie 5 złotych. W tym 3,5 jest przeznaczone na Caritas Diecezji a 1,5 na Caritas parafialny.

Spotkanie LSO w sobotę o 9.00, a grupy młodzieżowej po Mszy Świętej o godzinie 17.00.

Sołtys wsi Okocim informuje,że podatek rolny za 2020r przyjmowany będzie w dniach od 02 do 06 oraz od 9 do 14 marca od godz.16.30 do 18.00 w budynku Domu ludowego na dużej sali ,wejście od strony biblioteki.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności zmarły śp Kazimierz Gałek, którego pogrzeb odbył się środę. Jego nieśmiertelna duszę polećmy Bożemu Miłosierdzi /Dobry Jezu a nasz Panie/