I Niedziela Wielkiego Postu (18.02.2024r).

Przeżywamy dzisiaj już pierwszą Wielkiego Postu. Msze dzisiaj jeszcze o godz. 9.00, 10.30 12.00. wieczorem o godz. 16.00- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta bez kazania.

Nabożeństwami pokutnymi w czasie Wielkiego Postu są Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale w naszej Świątyni odprawiane są o godz. 16.00-wraz z kazanie pasyjnym. Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.00 dla wszystkich i dodatkowo dla dzieci w niedzielę o godz. 11.30. Na tę drogę krzyżową o 11.30 - zapraszamy szczególnie dzieci z klasy III – które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

Uczestnicząc w Gorzkich Żalach i w Drodze Krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. A więc darowanie kary doczesnej.

Na tygodniu zapraszamy w środę na Nowennę do MBNP o 17.00 a w piątek na Drogę krzyżową o 17.00, Mszę Świętą i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Dziękujemy za ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli. Wielki Bóg zapłać.

Od następnej niedzieli Panie z naszego Oddziału Caritas będą rozprowadzać baranki i paschaliki wielkanocne w cenie 8 złotych.

Trwają ferie zimowe dzieci i młodzieży. Dzieciom życzymy miłego wypoczynku. Ministrantom lektorom i młodzieży wyjeżdzającym na narty z Księdzem Mariuszem życzymy miłego odpoczynku i powrotu.

Przy gazetach na najwyższej półce są kasety zatytułowane „Wielka Pokuta”. Są do zabrania za darmo. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

Od następnej niedzieli w czasie Gorzkich Zali będzie składka na kwiaty do Bożego grobu.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Słupski którego pogrzeb odbył się wczoraj. Jego nieśmiertelną dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu./Dobry Jezu a nasz Panie/