I Niedziela Wielkiego Postu (26.02.2023r).

Przeżywamy dzisiaj już pierwszą Wielkiego Postu. Msze dzisiaj jeszcze o godz. 9.00, 10.30 12.00. wieczorem o godz. 16.00- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta bez kazania.

Nabożeństwami pokutnymi w czasie Wielkiego Postu są Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale w naszej Świątyni odprawiane są o godz. 16.00-wraz z kazanie pasyjnym. Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.00 dla wszystkich i dodatkowo dla dzieci w niedzielę o godz. 11.30. Na tę drogę krzyżową o 11.30 - zapraszamy szczególnie dzieci z klasy III – które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

Uczestnicząc w Gorzkich Żalach i w Drodze Krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. A więc darowanie kary doczesnej.

W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 i adoracje Najświętszego Sakramentu. Po nabożeństwie wieczornym zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Akcji Katolickiej.

W pierwszy piątek wyjazd do chorych o godz. 8.00 – jeden kapłan i drugi od godz. 14.00. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 17.00. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej dzieci i młodzież. Przypominamy o tej spowiedzi klasie VIII, która w tym roku z końcem marca przyjmie Sakrament Bierzmowania. Prosimy aby włączyła się w liturgię o godz. 18.00. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o obecność jednego z rodziców.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 Msza Święta dla seniorów a po niej spotkanie w budynku parafialnym. Stowarzyszenie „Pracą i Prawdą” zaprasza seniorów i wszystkich chętnych.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.30 – zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi , który poprowadzą Panie z Akcji Katolickiej.

Dziękujemy za ofiary na tacę z poprzedniej niedzieli. Wielki Bóg zapłać. Wyniosły 5000 złotych.

W związku z apelem Przewodniczącego Episkopatu Polski jest dzisiaj zbiórkę do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej. Pod chorem jest skarbona, tam można złożyć ofiarę na pomoc Ukrainie. Natomiast składka na tacę jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna. Za te ofiary z góry składamy Bóg zapłać.

W ostatnim czasie, nagromadziło się wiele różnych akcji pomocowych związanych tradycyjnie z okresem Wielkiego Postu. Jest druga edycja Akcji Caritas PACZKA DLA UKRAINY. Są do odebrania kartony przygotowany, który należy wypełnić produktami jak poprzednim razem. Jest tylko pięć kartonów, zachęcamy do pobrania jak poprzednim razem i złożyć do soboty do 4 marca.

Od następnej niedzieli Panie z naszego Oddziału Caritas będą rozprowadzać baranki i paschaliki wielkanocne w cenie 8 złotych.

Poza parafią Msze Święte pogrzebowe:

Msze Święte Gregoriańskie: za śp. Zofię Filip od 1 marca o. Maciej Miąsik w Peru

Od 1-20 marca za śp. Zygmunta Janusza – o. Andrzej Filip- Warszawa

Od 1-20 marca za śp. Zygmunta Janusza –o. Pascal- Warszawa

Od 1-31 marca za śp. Urszulę Okaz – ks. Henryk Sławiński

Od 1-10 marca za śp. Zygmunta Janusza i od 11-31 marca za śp. Zdzisława Okaz – ks. Michał Drożdż

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Zenon Babraj którego pogrzeb odbył się we wtorek. Jego nieśmiertelną dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu./Dobry Jezu a nasz Panie/