II Niedziela Adwentu (4.12.2022r)

Przeżywamy II Niedzielę Adwentu, a zarazem I niedzielę miesiąca, dlatego po każdej Mszy Świętej jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 a o 16.00-nieszpory a po nich Msza Święta.

Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, dniem modlitw za bezrobotnych i górników. Pod chorem można złożyć ofiarę na Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za które również dziękujemy.

Roraty w naszym kościele odprawiamy o 6.30 i wieczorem dla dzieci o godz. 18.00. Zapraszamy oczywiście wszystkich a szczególnie dzieci o godz. 18.00

W środę o godz. 18.00- zapraszamy na Nowennę do MBNP a następnie na Mszę Świętą.

W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP. Msze Święte w tym dniu o godz. 6.30 poprzedzona godzinkami do MBNP i wieczorem o 18.00.

W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 18.00 Msza Święta z roratami dla dzieci z kazaniem, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, Akt zawierzenia Jana Pawła II całego świata Bożemu Miłosierdziu i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

Składamy serdeczne podziękowanie Stowarzyszeniu Młodzieży „Pracą i Prawdą” i wszystkim zaangażowanym w to dzieło, od rodziców, przez młodzież i dzieci, za przygotowanie wczorajszego spotkania integracyjnego dla starszych, samotnych z naszej parafii. Nowy budynek był wypełniony ludźmi i radością.

Panie z Parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają świece wigilijne jako Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do ich nabycia.

Intencje Mszy Świętych pogrzebowych poza parafią:

1. Ks. Michał Drożdż -1-31 grudnia za śp. Joanne Nędza

2. O. Andrzej Filip -1-24 grudnia za śp. Marię Kotra i 25-31 grudnia za śp. Janinę Pajor.

3. O. Benoit Kombonianin -1-10 grudnia za śp. Janinę Pajor i 11-31 grudnia za śp. Joanne Nędza.

Spotkania:

Piątek- godz. 17.00- aspiranci, godz. 19.15- Młodzież.

Piątek- godz. 18.00- schola młodsza i 19.00-schola starsza