II Niedziela Adwentu (8.12.2019 r.)

II Niedziela Adwentu (8.12.2019r).

Przeżywamy II Niedzielę Adwentu a zarazem Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Msze święte jeszcze o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00 wieczorna Msza święta.

Zapraszamy na roraty codziennie o 6.30 dla dorosłych, poprzedzone godzinkami do Matki Bożej, jeżeli kochamy Matkę Bożą, to tym bardziej włączmy się rano w śpiew godzinek, który wychwala Matkę Bożą. Od sześciu wieków chrześcijanie wychwalają Matkę Bożą tą piękną modlitwą. Same zaś godzinki nazywane są literacko – perłą literatury Maryjnej. Wieczorem o godzinie 17.00-zapraszamy dzieci.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP, a w piątek odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Dzisiaj – jak wzorem lat ubiegłych jest zbiórka do puszek na Fundusz Kościoła na Wschodzie, dlatego pod chórem jest ustawiona skarbona, jeżeli ktoś ma takie możliwości i szczere intencje, to może złożyć ofiarę na Kościół na Wschodzie.

Panie z naszego Oddziału Caritas rozprowadzają świece wigilijne- jako Świąteczne Dzieło Pomocy Dzieciom

W piątek próba scholii młodszej o 18.00 i starszej o 19.00.

W piątek o 19.00- zapraszamy na modlitewne czuwanie -„Adorację Uwielbienia” a około 20.15 na Mszę Świętą

Składamy serdeczne podziękowanie pewnej rodzinie za dar na Kościół, jesteśmy bardzo wdzięczni tej rodzinie za ofiarność, pamięć i życzliwość i dziękujemy z całego serca. Zawsze pamiętamy o ofiarodawcach w modlitwie Kościoła

Zaczyna działać nowe ogrzewanie w kościele, na razie stare pozostawiamy nie wyłączamy. (Bo wszystko może się jeszcze zdarzyć)…Jeżeli się sprawdzi (zima - ciepło, a w lecie będzie przestawione na klimatyzację).

W najbliższą niedzielę tj. III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00- zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe.

Ofiary z III niedzieli miesiąca są przeznaczone na spłatę ogrzewania. Instalacja tej pompy ciepła całość wyniosła 38 tysięcy złotych. Jest gwarancja, to jest wszystko nowe i firma oryginalna. Powinna wytrzymać około 25 lat, bez awarii. Za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W sobotę o godzinie 9.00- zbiórka ministrantów a po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy młodzież do nowego budynku.

Jest do nabycia kolejny numer „Kościoła nad Uszwicą” w cenie 3 złotych.