II Niedziela Wielkanocy- Biała-Niedziela Miłosierdzia Bożego (11.04.2021r).

II Niedziela Wielkanocy- - „Biała” Niedziela Miłosierdzia Bożego (11.04.2021)

Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocy - a zarazem Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus do Świętej Siostry Faustyny powiedział: „Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopóki nie zwróci się z ufnością do miłosierdzia mojego”

Msze święte w naszym kościele jeszcze o 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00 – nieszpory i Msza Święta wieczorna.

W naszej świątyni, po tych przepisach o pandemii i rozmieszczeniu, jedna osoba na 20 m, może wejść 35 osób. Prosimy o zrozumienie i pamiętajmy o maskach, dezynfekcji rąk. Może nastąpi lepszy czas, mamy nadzieję.

Dzisiaj Kościół udziela odpustu zupełnego za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 15.00 - zostanie poprowadzone nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Jeżeli ktoś chce zyskać odpust zupełny, to zapraszamy o godzinie 15.00 - oczywiście z zachowaniem zasad sanitarnych, które nadal obowiązują. W tym dniu jak przekazuje Święta Siostra Faustyna, wszystkie prośby zostaną wysłuchane, a wszystkie zdroje łask Bożego Miłosierdzia spłyną na dusze, które tego pragną, i powierzą się w tym czasie - Bożemu Miłosierdziu.

Zapraszamy i zachęcamy dzisiaj do uczestnictwa poprzez transmisję internetową Mszy Świętych, a także o godzinie 15.00 koronki do Bożego Miłosierdzia.

Dzisiejsza niedziela - to również Święto Caritas w całym Kościele. W naszych modlitwach prośmy o rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego dla nas i naszych bliskich. I tutaj pragniemy podziękować tym, którzy angażują się w to dzieło a zwłaszcza paniom z naszego parafialnego Oddziału Caritas. Na święta Wielkanocy Caritas parafialny przekazał 9 paczek osobom najbardziej potrzebującym, podobnie było także przed Bożym Narodzeniem. Pod chórem można złożyć ofiarę na Caritas Diecezji, zgodnie z prośbą biskupa z poprzedniej niedzieli. Caritas Diecezji otrzymuje kilka ośrodków w diecezji, z których korzystają biedni, ubodzy, bezdomni. Wystarczy zaglądnąć do Domu Bezdomnych w Tarnowie, czy Dębicy i w wielu miejscach naszej diecezji.

Przypada dzisiaj uroczystość odpustowa w Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

Bardzo dziękujemy z głębi serca za wszystkie ofiary przekazane osobiście i drogą bankowości elektronicznej, na parafię, na cele kultu religijnego, wielkie Bóg zapłać. Podajemy numer konta parafii: PKO BP SA Oddział 1 w Brzesku 49 1020 4984 0000 4502 0033 8624

Zachowując przepisy sanitarne w małych grupach, w poniedziałek, wtorek o godz.17.00 będzie próba przed Komunią Święta dla klasy III i jednego z rodziców.

Także w poniedziałek o 16.00 - zapraszamy kandydatów na lektorów.

W środę jest Nowenna do MBNP a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Następna niedziela to już trzecia miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 7.00 tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. Ofiary na tacę będą przeznaczone z III i IV niedzieli na koszty energii w kościele, bo wyniosły w nowym roku 10 tysięcy, i wyrównanie ze starego roku 4 tysiące. Kościół jest podłączony pod taryfę przemysłową, stąd takie koszty. W porównaniu z poprzednimi latami, ze względu na pompę ciepła jest i tak i 5 tysięcy mniej.

Od dzisiaj w kościele trwa Tydzień Miłosierdzia.