II Niedziela Wielkiego Postu (25.02.2024r.)

Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, o 12.00, o 16.00- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Święta bez kazania.

Nabożeństwami pokutnymi w czasie Wielkiego Postu są Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale w naszej Świątyni odprawiane są zawsze o godz. 16.00 - wraz z kazanie pasyjnym. Natomiast Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 dla wszystkich i dodatkowo dla dzieci w niedzielę o godz. 11.30. Na tę drogę krzyżową o 11.30 - zapraszamy szczególnie dzieci z klasy III – które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

Uczestnicząc w Gorzkich Żalach i w Drodze Krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. A więc darowanie kary doczesnej.

Dzisiejsza niedziela jest dniem solidarności z misjonarzami przez modlitwę, post i jałmużnę.

Na tygodniu zapraszamy w środę na Nowennę do MBNP o 17.00 i Mszę Świętą.

W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00- i na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań.

W pierwszy piątek miesiąca Msze Św. o NSPJ o 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź od godz. 16.00. Wyjazd do chorych o godz. 8.00 i 14.00. Droga krzyżowa o 17.00. Msza Św., nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia a po nim spotkanie dla uczniów klasy VII i VIII w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy o 16.30 na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi poprowadzony przez Panie z Akcji Katolickiej.

Dziękujemy za ofiary z poprzedniej niedzieli. Wyniosły 5800. Bóg zapłać.

Ofiara z Gorzkich Zali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

Dzisiaj Panie z naszego parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne w ceni 8 złotych. Do Caritas diecezji odprowadza się 6 zł. Zachęcamy do ich nabycia.

W najbliższą sobotę tj. 2.03 Stowarzyszenie Okocim od Serca zaprasza wszystkich chętnych, a zwłaszcza dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia z zakresu kreatywnego projektowania i tworzenia z wykorzystaniem drukarki 3D. Zajęcia poprowadzi członek Stowarzyszenia mający wiedzę i doświadczenie z tego typu zajęć – Pan Tomasz. W miarę zainteresowania i potrzeb będziemy się starać rozszerzać zajęcia i dostosowywać do potrzeb młodzieży, a także planujemy pomoc w nauce przedmiotów ścisłych.

Zajęcia rozpoczną się w Domu Parafialnym w sobotę 2 marca o godz. 15.00 Zapraszamy

Od 26 lutego do 1 marca odbędzie się w Okocimiu czyszczenie i sprawdzanie przewodów kominowych zgodnie z rozporządzeniem ministra. Podpisany Kierownik zakładu kominiarskiego. Pan Wiesław Zabawa.

Trochę informacji ze strony prowadzenia parafii:

Spłaciliśmy energię kościoła; zostało nasadzone pobocze ogrodzenia kościelnego wzdłuż drogi powiatowej, na cmentarzu jedna z alejek, która się rozpadała, została skuta i położony został nowy beton, został wymieniony krzyż misyjny na cmentarzu, co miesiąc wywozimy śmieci w cenie 2000 za kontener. Zostały w adwencie założone pokrowce na ławki. W tym ostatnim tygodniu zostały zamontowane nowe sedilla w prezbiterium w ołtarzu głównym po wcześniejszym zaprojektowaniu harmonizującym z wystrojem kościoła. Przed pierwszą Komunią Świętą jest w planie odnowienie kruchty kościoła przy gazetach. Natomiast od strony szkoły wjazd wymaga skucia i położenia nowego betonu. Została złożona prośba o dokonanie pielęgnacji drzew wokół kościoła i budynków parafialnych. Decyzja będzie dopiero w kwietniu. Przygotowujemy program prac konserwatorskich budynku plebani i kościoła.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej informuje, ze trwa rekrutacja do oddziału „zerowego” oraz klasy 1.

Termin rekrutacji Oddział „O”-26.02.2024-11.03.2024r.

Klasa 1:

- dzieci z obwodu szkoły na podstawie zgłoszenia rodzica do 4.03.2024r.

- dzieci spoza obwodu -6.03.2024-22.03.24.

Dokumenty do pobrania w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce „REKRUTACJA 2024/2025.

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Mały Gość dla dzieci jest za darmo, oraz gazety misyjne.

Intencje Mszy św. pogrzebowych poza parafią w Marcu:

1. + Antoni Martyka od 1 – 15.03 o. Paweł Kruczek

2. + Stanisław Kołodziej od 16 – 31.03 o. Paweł Kruczek