II Niedziela Wielkiego Postu (28.02.2021r)

Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. W naszej diecezji jest to niedziela synodalna. Natomiast kościół w Polsce modli się za misje „ad gentes”. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, o godzinie 11.30 - Droga Krzyżowa dla dzieci- zapraszamy dzieci, o 12.00-następna Msza Święta. O 16.00 - zapraszamy na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne. Po Gorzkich Żalach około godz. 16.30 Msza Święta, ale już bez kazania.

Panie z naszego Oddziału Parafialnego Caritas rozprowadzają baranki i paschaliki w cenie 6 złotych. W tym 4 zł. Przeznaczone jest na Caritas Diecezji a 2 zł. Na Caritas parafialny. Dla dzieci są skarbonki, które można odebrać u pań z Caritasu, zawartość tych skarbonek przeznaczona będzie dla samotnych, chorych z naszej parafii.

Zachowując środki bezpieczeństwa, sanitarne, państwowe i cywilne, przeżywając dar wiary i Eucharystii , wgłębiajmy się w misterium Męki Pańskiej, Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP. Pamiętajmy o intencjach kierowanych do Matki Bożej, aby potem je polecić Jezusowi Chrystusowi w czasie Mszy Świętej.

W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 17.00, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii.

W pierwszy piątek miesiąca Msze Święte o NSPJ o godz. 6.30 i wieczorem o 17.00 - Droga krzyżowa, po niej Msza Święta i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wyjazd do chorych od godziny 8.00. Spowiedź w pierwszy piątek od godziny 16.00.

W pierwszą sobotę o godzinie 17.00 - zapraszamy na różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, za wszystkie zniewagi wyrządzone w ostatnim czasie.

W tym jeszcze niepewnym czasie pandemicznym, zachowując zasady bezpieczeństwa w świątyni, prosimy, aby korzystać z Sakramentu Pokuty, zarówno rodziców, dzieci, młodzież. Codziennie jesteśmy w konfesjonale pół godziny przed Mszą Świętą.

Dziękujemy za ofiary z trzeciej niedzieli miesiąca i składamy serdeczne podziękowanie za ofiarność a wyniosły 4500 zł. Bóg zapłać. Natomiast z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Także dziękujemy w imieniu WSD.

Zachowując środki bezpieczeństwa zapraszamy młodzież klasy VII a i VII b oraz VIII do spowiedzi i Komunii Św. w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Pokuty.

Ze względu na częściowe rozluźnienie ze zdalnym nauczaniem, za półtora tygodnia, w środę po Mszy Świętej i nowennie zapraszamy klasę VII a i VII b na krótkie spotkanie w celu delikatnego przypomnienia materiału do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy także jednego z rodziców. Nie ma zgłaszania telefonicznego i przez smsy nieobecności ucznia i rodzica, chyba, że choroba. Dlatego mówimy o tym wcześniej. W przeciwnym przypadku, uczeń musi zaliczyć egzamin indywidualnie wraz z rodzicem, a termin bierzmowania, zostanie dopasowany do ucznia indywidualnie za rok. Bierzmowanie jest Sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej.

W poniedziałek na godzinę 16.00 zapraszamy do Domu Parafialnego kandydatów na lektorów od klasy VII oraz szkół średnich.