II Niedziela Wielkiego Postu (5.02.2023r)

II Niedziela Wielkiego Postu (5.02.2023r)

Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, a zarazem pierwszą Niedzielę miesiąca, dlatego po każdej Mszy Świętej jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj Msze Święte o godz. 9.00, 10.30 12.00 i wieczorem o godz. 16.00 –Gorzkie Żale a po nich Msza Święta.

W czasie Wielkiego Postu nabożeństwami pokutnymi są Gorzkie Żale i Droga krzyżowa. Gorzkie Żale są w każdą niedzielę o godz. 16.00 a Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.00 dla wszystkich i jeszcze dodatkowo dla dzieci w niedzielę o godz. 11.30 na którą zapraszamy dzieci i tych, którzy nie byli w piątek. Uczestnicząc w gorzkich Żalach i Drodze krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Podczas Gorzkich Żali będzie ofiara na kwiaty do Bożego Grobu i ciemnicy. Za te ofiary z góry składamy Bóg zapłać.

W środę zapraszamy tradycyjnie o 18.00 na Nowennę do MBNP a po niej na Mszę Świętą.

W środę tj. 08.03 po Mszy Świętej wieczornej - zapraszamy wszystkich członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w naszej parafii, w związku z wyborem nowego prezesa Akcji Katolickiej, po upływie kadencji obecnej Pani Prezes.

 W piątek zapraszamy najpierw na Drogę Krzyżową o godz. 18.00 Mszę Świętą z kazaniem, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i adoracje Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

Od dzisiaj Panie z naszego Oddziału Caritas rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne w cenie 8 złotych. W tym 6 złotych odprowadza się do Caritas diecezji. Zachęcamy do ich nabycia.

Dziękujemy za przygotowanie paczek na Ukrainę tym osobom które przygotowały i dostarczyły wczoraj oraz paniom z Caritasu. Bóg zapłać.

N naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności zmarły śp. Edward Japa, którego pogrzeb odbył w piątek o godz. 13.00. Jego nieśmiertelną dusze polećmy Nieskończonemu Bożemu Miłosierdziu/Dobry Jezu a nasz Panie/


Do góry