II Niedziela zwykła (17.01.2021)

II Niedziela zwykła (17.01.2021r)

Przeżywamy II Niedzielę zwykłą. Po tej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godzinie 9.00, 10.30, 12.00 a o 16.00 - nieszpory a po nich Msza Święta

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

W czwartek przypada wspomnienie Świętej Agnieszki i Dzień Babci.

W piątek natomiast przypada Dzień Dziadka. Zarówno Babcie jak i Dziadków polecajmy Bożej Opatrzności w naszych modlitwach, i wypraszamy dla nich zdrowie i potrzebne łaski po najdłuższe lata.

W kościele powszechnym do 18-25 stycznia trwa modlitwa o jedność chrześcijan.

Dziękujemy za ofiary z dzisiejszej niedzieli na prace w parafii. Bóg zapłać.

Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane ofiary na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po wszystkich Mszach św. można będzie złożyć do puszek na ten cel ofiarę. Bardzo prosimy o ofiarność.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Kazimierz Chawański, którego pogrzeb odbył się w piątek. Jego nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. / Dobry Jezu a nasz Panie…/