III Niedziela Adwentu (15.12.2019 r.)

III Niedziela Adwentu(15.12.2019r.)

Przeżywamy już trzecią Niedzielę Adwentu, która w liturgii K-ła nosi nazwę niedzieli radości. Po Mszy świętej o godz. 7.00- zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00 - Msza św. wieczorna.

Jutro rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.

Od soboty już rozpoczęły się spowiedzi przedświąteczne w naszym dekanacie brzeskim. W naszej parafii spowiedź przedświąteczna będzie w najbliższą niedzielę od 13.00-16.00 , z przerwą od.14.30-15.00. Msza święta wieczorna będzie o 16.00. Spowiedź w naszej parafii jest na końcu w dekanacie-Brzesko, a więc prosimy aby skorzystać z niej i dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

Ofiary z dzisiejszej III niedzieli miesiąca są przeznaczone na pokrycie kosztów nowego ogrzewania. Za wszystkie ofiary z góry składamy Bóg zapłać.

Składamy podziękowanie pewnej rodzinie za ofiarę na kościół. Bóg zapłać

Jest nowy obraz Bożego Miłosierdzia - ufundowany przez pewną rodzinę z Brzeska. Składamy tej rodzinie podziękowanie, a koronkę do Bożego Miłosierdzia będziemy już przed nim odmawiać.

Jeszcze są świece wigilijne, rozprowadzane przez Panie z Caritasu, zachęcamy do nabycia.

W piątek próba scholii wyjątkowo w tym tygodniu: młodszej o godzinie 17.30 a starszej o 18.30.

Wyjazd do chorych w sobotę od godziny 8.00

Ks. Waldemar organizuje pielgrzymkę do Libanu w dniach od 2 do 9 lutego 2020r do Grobu Świętego Charbela (Szarbela). Informacje i zapisy u Księdza Waldemara. Zostało 9 miejsc.

W toalecie zostały zamontowane: automat do dezynfekcji rąk oraz balsam. Prosimy nauczyć dzieci korzystać z toalety i także zachowania czystości.

Dzisiaj zostaną poświęcone opłatki i od jutra można je będzie nabywać. Ofiary przeznaczone są na LSO.