III Niedziela Adwentu. 17.12.2023r.

Przeżywamy już trzecią Niedzielę Adwentu, która w liturgii K-ła nosi nazwę niedzieli radości. Po Mszy świętej o godz. 7.00- zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00-nieszpory, i o 16.30- Msza św. wieczorna.

Wczoraj rozpoczęła się nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

Natomiast dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.

Dzisiaj w naszej parafii od godz. 13.00 do 16.00 jest spowiedź przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Przerw w spowiedzi będzie od 14.30- 15.00. Po przerwie spowiedź będzie do godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich. Dzieci, młodzież i dorosłych. Skorzystajmy z tego cennego czasu, zachęćmy domowników a szczególnie młodzież Szkół Średnich. Na tygodniu spowiedź jest w sąsiednich parafiach. Tylko jeden ksiądz będzie przyjeżdżała na Mszę Roratnią wieczorem.

Ofiary z III niedzieli miesiąca są przeznaczone na potrzeby parafii. Zostały jeszcze 2 raty za energię z tego roku. Za wszystkie ofiary z góry składamy Bóg zapłać. Dziękujemy również za ofiary przesłane droga elektroniczną. Bóg zapłać.

Po każdej Mszy Świętej LSO rozprowadza poświęcone opłatki na stół wigilijny. W ten sposób wspieramy ich zaangażowanie w parafii.

Dzisiaj ” Stowarzyszenie Okocim od Serca” rozprowadza pierniczki. W ten sposób wspomagamy ich zaangażowanie w życie naszej wspólnoty parafialnej.

W najbliższą niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00 ze względu na Wigilię Bożego narodzenia.

Zakończenie Rorat dla dzieci będzie w sobotę wieczorem. Zapraszamy wszystkie dzieci na godz. 17.00.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności zmarłą śp. Franciszka Biernat. Jej pogrzeb obył się wczoraj o godz. 11.00. /Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywania/