III Niedziela Wielkanocy (1.05.2022r.)

Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocy, a zarazem pierwszą niedzielę miesiąca. Msze święte dzisiaj jeszcze o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00-Wystawienie Najświętszego Sakramentu i majówka a po niej Msza Święta wieczorna.

W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 – uczniowie klasy III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. W sobotę dla tych uczniów a także ich rodziców oraz rodziców chrzestnych o godz. 8.30- tutaj w świątyni będzie dla Spowiedź Święta. Otoczmy te dzieci i ich rodzimy naszą modlitwą wstawienniczą.

Najbliższa Niedziela tj. IV Niedziela Wielkanocy będzie przeżywana w naszej diecezji jako niedziela kapłańska. Rozpocznie ona Tydzień modlitw o powołania do służby w kościele. Otoczmy również naszą modlitwą diakonów, którzy przygotowują się do przyjęcia Święceń kapłańskich, także naszego diakona Błażeja Sikorę w Zakonie Księży Jezuitów, który 26 czerwca o godzinie 12.00 odprawi Mszę Świętą prymicyjna w nasze świątyni. Natomiast składka z następnej niedzieli - tj. IV niedzieli będzie przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Rozpoczął się maj miesiąc poświęcony Matce Bożej. W naszej świątyni najpierw jest Msza Święta o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy oczywiści wszystkich do świątyni, ale również zachęcamy do śpiewania majówek pod figurkami i krzyżami przydrożnymi. Uwielbijmy Matkę Najświętszą przez litanie i pieśni maryjne, wypraszamy przez Maryję pokój dla świata i na Ukrainie a także w naszych rodzinach.

We wtorek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i wieczorem o 18.00. Jest to uroczystość, więc wypada być w kościele. Jest to dzień wolny od pracy. Uroczystość jest obowiązkowa.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP nabożeństwo majowe o godz. 18.00

W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę Św. o godzinie 18.00 i adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i nabożeństwo majowe.

W pierwszy piątek miesiąca Msze św. o NSPJ o 6.30 i wieczorem o 18.00. Do chorych udamy się od godz. 8.00 i drugi kapłan od godz. 13.00. Spowiedź przed I piątkiem od godz. 17.00.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 - poprowadzony przez Akcję Katolicką.

Podziękowania:

Dziękujemy Panu Franciszkowi Brzykowi za naprawienie rzutnika.

Dziękujemy panom: Maciejowi i Mateuszowi Osadom za załadowanie kontenera na cmentarzu.

Grupy:

Środa – godz. 18.45- Grupa młodzieżowa

Piątek- godz. 18.00-schola młodsza, godz. 19.00-schola starsza

Sobota-godz. 9.00- Aspiranci

Intencje poza parafią:

1-31 maja za śp. Stefana Zgraję – ks. Henryk Sławiński

1-31- maja za śp. Joanne Niemiec - Bernacką –ks. Michał Drożdż

1-10 maja za śp. Joannę Niemiec – Bernacką -ks. Andrzej Filip w Warszawie.