III Niedziela Wielkanocy (18.04.2021r)

Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocy, która przeżywana jest w Kościele, jako Niedziela Biblijna. Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. O godz. 12.00 kolejna Msza Święta, o 16.00-Nieszpory a po niej Msza Święta bez kazania.

Kandydaci na lektorów mają spotkanie w poniedziałek o godz. 16.00.

W środę o godz. 16.00- Nowenna do MBNP, a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

Z zachowaniem przepisów sanitarnych i państwowych w naszej świątyni, we wtorek i środę będzie o godzinie 17.00-próba dla uczniów klasy III przed pierwszą komunią Świętą. Natomiast po Mszy Świętej będzie krótkie spotkanie dla uczniów klasy VII a i VII b-celem przypomnienia materiału do egzaminu do Sakramentu Bierzmowania.

W najbliższy piątek przypada Uroczystość Świętego Wojciecha, Bpa i Męczennika, głównego Patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Można jeść mięso.

Najbliższa Niedziela tj. IV Niedziela Wielkanocy przeżywana jest w naszej diecezji – jako niedziela kapłańska i niedziela synodalna. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o powołania do służby w kościele.

Dziękujemy za ofiary z dzisiejszej III Niedzieli miesiąca, na pokrycie kosztów ogrzewania. Również z następnej niedzieli, będzie tak samo. Z sezonu zimowego za 3 miesiące ten rachunek wynosi 10 tysięcy złotych. Za zrozumienie i za ofiarność z góry składamy Bóg zapłać. Gdyby nie pandemia, byłoby znacznie inaczej.

W przyszłą niedzielę (25 kwietnia) w godz. 8.00 -17.00. przy kościele św. Floriana w Uszwi odbędzie się kiermasz charytatywny na rzecz Tymka Węgrzyna - chłopczyka, który zaraz po urodzeniu będzie potrzebował kosztownej operacji ratującej mu życie. Zachęcamy do udziału w kiermaszu w Uszwi.

W sobotę wyjątkowo będzie Msza Święta wieczorna o godzinie 17.00