III Niedziela Wielkanocy (26.04.2020 r.)

Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocy. Dzisiaj Msze Święte jeszcze o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorem o godz. 16.00

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w kościele tydzień biblijny. W tym tygodniu zachęcamy do czytania Pisma Świętego, niech Słowo Boże zagości w naszym sercu, nastroi nas i usposobi do głębszej refleksji na sobą, nad naszym życiem. Starajmy się zachować codziennie jeszcze tę dyscyplinę, jedna osoba na 15 m, czyli do naszej świątyni może wejść około 15 osób. W piątek przypada I piątek miesiąca maja. Wieczorem zapraszamy, aby skorzystać z sakramentu pokuty. Będziemy w konfesjonale od 17.00. Również w piątek rozpoczyna się nabożeństwo majowe.

Do chorych, jeszcze tylko do tych, w nagłych przypadkach, i w niebezpieczeństwie śmierci udamy się.

Jest ten czas pandemii, on trochę spowolnił wiele prac w parafii, wszyscy na tym cierpimy. Trochę myślimy o cmentarzu parafialnym. W ostatni piątek na cmentarzu zostało wyciętych trochę tuji (11). Dziękujemy naszym panom z parafii, którzy się zaangażowali w to dzieło, a są nimi:

• Stanisław Gurgul
  • Edward Brala
  • Władysław Zydroń
  • Mieczysław Godzik
  • Krzywacki Piotr
  • Wit Zydroń

Prosimy tylko, aby przy tych nagrobkach, gdzie one rosły, tylko posprzątać trociny spod z pod piły.

Zawsze wizytówką parafii jest cmentarz. Tam spoczywają nasi bliscy, my też kiedyś tam spoczniemy. Ten ostatni czas nam wiele podpowiada Przymierzamy się w przyszłości do dokończenia ogrodzenia na cmentarzu, tej strony zachodniej i południowej. Mamy bardzo dobry materiał z jesiona. Z tego samego materiały zostały kiedyś zrobione klęczniki przy ławkach i konfesjonały. Już w ostatnim tygodniu, nawet zawieźliśmy materiał do stolarza. Tutaj dziękujemy Panu Dominikowi Wydro za zawiezienie busem tego materiału do Gnojnika. Zostały przeliczone segmenty i szlachety. Czekamy jeszcze na pozwolenie z Urzędu Miasta na wycięcie drzew. Firma specjalistyczna -alpinistyczna do wycięcia jest już namierzona.

Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.

Bardzo dziękujemy z głębi serca za wszystkie ofiary przekazane osobiście i drogą bankowości elektronicznej, na parafię, na cele kultu religijnego, wielkie Bóg zapłać. Podajemy numer konta parafii: PKO BP SA Oddział 1 w Brzesku 49 1020 4984 0000 4502 0033 8624

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Ruszaj, której pogrzeb odbył się w poniedziałek. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu