III Niedziela Wielkiego Postu (12.03.2023r)

Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj Msze Święte o godz. 9.00, 10.30 12.00 i wieczorem o godz. 16.00 –Gorzkie Żale a po nich Msza Święta.

W czasie Wielkiego Postu nabożeństwami pokutnymi są Gorzkie Żale i Droga krzyżowa. Gorzkie Żale są w każdą niedzielę o godz. 16.00 a Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.00 dla wszystkich i jeszcze dodatkowo dla dzieci w niedzielę o godz. 11.30 na którą zapraszamy dzieci i tych, którzy nie byli w piątek. Uczestnicząc w gorzkich Żalach i Drodze krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Podczas Gorzkich Żali będzie ofiara na kwiaty do Bożego Grobu i ciemnicy. Za te ofiary z góry składamy Bóg zapłać.

W środę zapraszamy tradycyjnie o 18.00 na Nowennę do MBNP a po niej na Mszę Świętą.

W piątek zapraszamy najpierw na Drogę Krzyżową o godz. 18.00 Mszę Świętą i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Panie z naszego Oddziału Caritas rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne w cenie 8 złotych. W tym 6 złotych odprowadza się do Caritas diecezji. Zachęcamy do ich nabycia.

Następna niedziela to III Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. Ofiary na tacę przeznaczone będą na prace w parafii i ogrzewanie. Za te ofiary składamy z góry Bóg zapłać.

Przy wyjściu z kościoła przy gazetach jest mały Gość Niedzielny dla dzieci z kilku miesięcy oraz czasopismo Wiara i kultura. Za darmo można wziąć te gazety.

Grupy:

Piątek o 17.00a aspiranci- zapraszamy także chętnych chłopców.

Po Mszy wieczornej - Grupa Młodzieżowa.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp: +Teresa Dróżkowska i +Antoni Martyka. Ich nieśmiertelne dusze polećmy Nieskończonemu Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie/