III Niedziela Wielkiego Postu (20.03.2022r).

Przeżywamy III Niedziele Wielkiego Postu. Po Mszy o godz. 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, o 11.30-Droga Krzyżowa dla dzieci o 12.00-kolejna Msza Święta. O godz. 16.00-Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza już bez kazania. Biorąc udział w Gorzkich Żalach i Drodze krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a więc darowanie wszystkich kar doczesnych.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek na Drogę krzyżową i modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

W środę zapraszamy młodzież klasy VII na Mszę Świętą o godz. 17.00, a po niej na krótkie spotkanie w ramach intelektualnego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy jednego z rodziców.

Po tych wszystkich ograniczeniach pandemicznych i zagrożeniu płynącym z Ukrainy i zniesieniu przepisów pandemicznych od 1 kwietnia, zbliżamy się do szybkim tempem do świąt Wielkanocy. W czasie Gorzkich Żali od tej niedzieli będzie ofiara na tacę na kwiaty i wystrój Bożego Grobu.

Zachęcamy do nabycia baranków i paschalików w cenie 7 złotych.

Spotkania grup:

Piątek: godz. 18.00-schola młodsza, 19.00-schola starsza

Sobota: godz. 9.00 -  aspiranci, ministranci, lektorzy

Dziękujemy Panie Iwonie za pięknie przygotowaną śpiewaną Drogę krzyżową ze starszą scholą w ubiegły piątek o godz. 20.00. Podobna Droga krzyżowa będzie przygotowana` przez młodszą scholę na piątą Niedziele Wielkiego Postu o godz. 11.30.

Dziękujemy z serca, tym rodzinom, które bardzo szybko zareagowały i zabrały kartony i przygotowały paczki z tej akcji „Paczka dla Ukrainy”. Bóg zapłać. Dużo osób zaraz pytało o te kartony, ale proszę się nie martwić, bo będzie następna akcja, i będzie można okazać wiele serca. Taka pomoc będzie miała zakres długofalowy.

W środę 23. marca o godz. 18:00 w Brzeskiej Farze będzie sprawowana w języku ukraińskim Msza św., a po Mszy św. będzie nauka rekolekcyjna w j. ukraińskim. Na Mszę św. i na naukę zapraszamy wszystkich przybyłych Gości z Ukrainy, którzy ze względu na trwającą wojnę przebywają na terenie Brzeska i okolicy.

W piątek w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego- przy gazetach będą teksty duchowej adopcji- można je będzie zabrać-wypełnić i przynieść. Do tego dzieła zachęcamy.

Dziękujemy za ofiary z dzisiejszej III Niedzieli miesiąca na prace wokół naszej świątyni w tym roku skupione wokół prac estetycznych drogi procesyjnej i elewacji kościoła. Zachęcamy na ten szczytny cel wszystkich, którym droga jest i miła sercu ta świątynia parafialna. W następną niedzielę podamy jej wartość.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Andrzej Kurek, którego pogrzeb odbył się we wtorek. Jego nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nas Panie/