III Niedziela Wielkiego Postu. 3.02.2024r.

Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, o 11.30- Droga krzyżowa na którą zapraszamy dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej, a zwłaszcza uczniów klasy III, którzy przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej w tym roku. Po niej Msza Święta o godz. 12.00. O 16.00- Gorzkie Żale i kazanie pasyjne a po nich Msza Święta bez kazania.

W liturgii jutro przypada –Święto Św. Kazimierza Królewicza.

Jutro nasza młodzież z klasy VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania a Parafii Świętego Jakuba w Brzesku. Otoczmy tę młodzież naszą modlitwą oraz ich rodziców i świadków bierzmowania.

W środę zapraszamy na Nowennę do MNNP o godz. 17.00 i Mszę Świętą.

W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na Mszę Św. o godz.17.00 i adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek o godz. 17.00- Droga krzyżowa po niej Msza Święta i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Za dwa tygodnie w Piątą Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Rozpoczną się w Piątą Niedzielę Wielkiego Postu i zakończą się w środę na wieczornej Mszy Świętej uroczystym błogosławieństwem rekolekcyjnym. Składka za następnej niedzieli będzie na potrzeby rekolekcji jako wynagrodzenie rekolekcjonisty za wygłoszone rekolekcje. Rekolekcje poprowadzi O. Anzelm Frączek – paulin z Jasnej Góry.

W najbliższą sobotę Stowarzyszenie od Serca zaprasza na kolejne spotkanie seniorów, tym razem połączone z Dniem Kobiet. Rozpoczęcie 9 marca o godz. 10.00 Mszą Świętą w intencji wszystkich kobiet a następnie na spotkanie integracyjne w Domu Parafialnym. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Sołtys wsi Okocim informuje, że w dniach od 4-ego do 8-ego marca w godzinach od 17.00 do18.00 w Budynku Domu Ludowego będzie można dokonać wpłaty za podatek. Podpisana Pani Beata Słupska.

Od 1 - 31 marca w Peru odprawia Msze św. za duszą śp. Stanisława Gurgula ks. Bogdan Trzópek.

Kina Planeta w Brzesku od 1 do 7 marca zaprasza na filmy „Powołany”. Zachęcamy do oglądnięcia.

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest jeszcze oprócz Gościa Niedzielnego jest specjalne wydanie „Gość na Wielki Post” i „Historia Kościoła” poświęcona celibatowi.