III Niedziela Wielkiego Postu (7.03.2021r).

III Niedziela Wielkiego Postu (7.03.2012r.)

Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu, a zarazem pierwszą niedzielę miesiąca, dlatego po każdej Mszy Świętej jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10,30, o godzinie 11.30- Droga krzyżowa dla dzieci. O godzinie 12.00-kolejna Msza Święta. O godzinie 16.00 Gorzkie Żale, a po nich Msza Święta bez kazania.

W tym jeszcze niepewnym czasie pandemicznym, zachowując zasady bezpieczeństwa w świątyni, prosimy, aby korzystać z Sakramentu Pokuty, rano i wieczorem pół godziny przed Mszą świętą.

Mając na względzie przepisy: bezpieczeństwa, sanitarne, państwowe, cywilne i kościelne, przeżywajmy głębiej, tajemnice Męki Pańskiej, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

W poniedziałek o godzinie 16.00 - zapraszamy kandydatów na lektorów od klasy VII oraz szkół średnich do nowego budynku parafialnego.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy Świętej z zachowaniem przepisów sanitarnych w kościele zapraszamy młodzież klasy VII a i VII b na krótki spotkanie i delikatne przypomnienie materiału do Sakramentu Bierzmowania.

W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o godzinie 17.00, a po niej na Mszę Świętą. Z udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

O godzinie 19.00 - rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a około godz. 20.15 - Msza Święta.

Sołtys wsi Okocim informuje, że podatek rolny pobierany będzie w budynku Domu Ludowego w „sołtysówce” w dniach od 8 do 10 marca w godzinach od 16.00 - 18.00 .

Jeżeli na Wielkanoc nie będzie uderzenia III fali koronawirusa, to święta Wielkanocy, może będą z ograniczeniami, ale trzeba przygotować symboliczny grób i ciemnicę. Od III niedzieli Wielkiego Postu podczas Gorzkich Żali była składka na kwiaty do grobu. Tak będzie również i tym razem, w czasie Gorzkich Żali będzie składka na kwiaty do Bożego grobu.

Rekolekcje w czasie pandemii mogą mieć różną formę. Jako wierzący i katolicy powinniśmy pamiętać, że „nasze życie zmienia się, ale się nie kończy”. Tym eschatologicznym akcentem będzie nas karmił w IV i V Niedzielę Wielkiego Postu ks. prof. Henryk Sławiński. Będzie to również duchowe przygotowanie do Świąt Wielkanocy w tym czasie tykającej pandemii. Przy zachowaniu przepisów sanitarnych w przyszłą niedzielę na 11.30 na Drogę krzyżową zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej i na Mszę Świętą o 12.00 w maskach.

Panie z Caritasu rozprowadzają świece i paschaliki. Zachęcamy do ich nabycia.

Jest do nabycia obok Gościa Niedzielnego taki dodatek, bardzo ładnie wydany. Mówiący o Święty Józefie w ceni 9 złotych. Przeżywamy teraz rok Świętego Józefa. Poszerzmy naszą wiedzę o Świętym Józefie.

Kino Planeta wyświetla doskonały film pod tytułem „Efekt motylka”. Jest to historia heroicznej walki o zdrowie i życie 7-letniej Zuzi. Film jest wyświetlany od 5 marca do 11 marca w godzinach: 12.15 i 18.30. Polecamy ten piękny film a Kino Planeta serdecznie zaprasza.