III Niedziela zwykła (15.03.2020 r.)

III Niedziela Wielkiego Postu (15.03.2020r.) Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce i zdrowie społeczeństwa i w nawiązaniu do Komunikatów Konferencji Episkopatu i naszego Biskupa Ordynariusza zachowajmy środki ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem, ale też wykażmy w tej sytuacji epidemicznej, zdrowy rozsądek, rozwagę i odpowiedzialność, a nie panikę.
Przypominamy, że istnieje możliwość uczestniczenia w dzień powszedni we Mszach świętych, z zachowaniem wytycznych, co do bezpieczeństwa tzn. zachować 1 metr odległości od drugiego człowieka i mieć zdezynfekowane ręce. Msza Święta jest najważniejszą częścią naszego życia duchowego i nic Jej nie zastąpi, żadna z modlitw. Jeśli ktoś się obawia zarażenia przez księdza, to Episkopat zezwala na ten czas przyjmować Pana Jezusa na rękę. W nasze parafii księża dezynfekują dłonie przed każdą Maszą św. Zachęcamy wszystkich wiernych, aby poza Mszą świętą nawiedzali kościoły na gorliwą modlitwę osobistą. U nas, w ciągu dnia, świątynia, przedsionek kościoła będzie otwarty, można będzie wejść na nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16.30 będzie dyżur w konfesjonale, i będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty, aby uniknąć kolejek przed świętami. Jeżeli ktoś z chorych do dnia 29 marca chciałby skorzystać z sakramentów pokuty, eucharystii, namaszczenia chorych, to zgłosić kapłanom. U nas Msze Święte dzisiaj normalnie o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorem o 16.00-Gorzkie Żale, a po nich Msza. Nie ma Drogi krzyżowej dla dzieci, bo jest kwarantanna dla nich, niech siedzą w domu i nie wychodzą. W piątek odbył się pogrzeb zmarłej śp. Antoniny Nowak. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz panie daj jej wieczne spoczywanie.