III Niedziela zwykła.21.01.2024r.

Przeżywamy III Niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, wieczorem Nieszpory a po nich Msza Święta bez kazania.

Na tygodniu w liturgii przypadają:

- środa- Św. Franciszka Salezego, bpa i doktora. K-ła.

- czwartek- Nawrócenie Św. Pawła Apostoła.

- piątek- Św. Tymoteusza i Tytusa, bpów.

Dziękujemy Paniom z naszego Parafialnego Oddziału Caritas za przygotowanie spotkania opłatkowego dla wszystkich samotnych, chorych. Bóg zapłać.

Składamy podziękowanie Paniom: Pani Zycie Wijas i Pani Gabrieli Waliczek za przygotowanie jasełek Bożonarodzeniowych wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej i odegranie ich wczoraj dla osób starszych w Domu Ludowym.

Dziękujemy Paniom z zespołu śpiewaczego z Koła Gospodyń Wiejskich za uświetnienie spotkania opłatkowego śpiewem pięknych polskich kolęd.

Dziękujemy za ofiary z dzisiejszej III Niedzieli miesiąca. Bóg zapłać.

Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską – Kolędę. Składamy serdeczne podziękowanie za Bardzo życzliwe przyjmowanie kapłanów. Wypraszaliśmy Boże Błogosławieństwo dla Waszych rodzin, zachowanie od nieszczęść i klęsk. Dziękujemy za poświęcony czas, rodzinne rozmowy i zainteresowanie sprawami naszej Parafii. W najbliższą niedzielę o godzinie 12.00 – będziemy polecać we Mszy Świętej wszystkie odwiedzone Rodziny po kolędzie. Bóg zapłać za złożone ofiary. Część z otrzymanych ofiar decyzją ks. bpa jest przeznaczone na Caritas Sacerdotalis Diecezji Tarnowskiej.

Jeżeli ktoś był nieobecny na kolędzie, lub był przeszkodzony, a chciałby przyjąć kapłana po kolędzie i wspólnie się pomodlić to prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.

Na tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku zostali odprowadzeni zmarli śp. Maria Ropek- której pogrzeb odbył się w środę, oraz zmarły śp. Paweł Jemioło, którego pogrzeb odbył się w czwartek. Natomiast we wtorek o godz. 14.00 w Brzesku w Parafii Św. Jakuba odbędzie się pogrzeb zmarłego śp. Stanisława Wójtowicza. /Te nieśmiertelne dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu