III Niedziela zwykła (27.01.2019 r.)

III Niedziela zwykła (27.01.2019r.)

Przeżywamy III Niedziele zwykła. Msze Święte jeszcze o godz. 9.00, 10.30, 12.00 o 16.00-Msza Święta wieczorna.

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

W niedzielę zapraszamy na Nowennę do MBNP- pamiętajmy o intencjach kierowanych do Matki Bożej. Natomiast w piątek odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W następną niedzielę przypada –Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, Msze Święte normalnie jak w niedzielę- składka z tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwana kolędą. Składamy serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjmowanie kapłanów, naprawdę czuliśmy się jako kapłani, jak w rodzinie. Dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwość. Niech Boże błogosławieństwo spoczywa na każdej rodzinie, zachowuje od nieszczęść i towarzyszy Wam i waszym bliskim po najdłuższe dni tego roku. Część z tych ofiar decyzją ks. bpa jest przeznaczone na Caritas Sacerdotalis Diecezji Tarnowskiej- czyli Caritas Kapłański - Diecezji Tarnowskiej.

Za dwa tygodnie w niedzielę o godzinie 12.00 będzie odprawiona Msza święta za wszystkich parafian odwiedzonych po kolędzie. Będziemy dziękować Bogu za odwiedzonych parafian, a także modlić i wypraszać dalej Boże Błogosławieństwo dla wszystkich parafian.

Powoli kończą się już spotkania opłatkowe i czas Bożo Narodzeniowy. Dzisiaj o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe Radę duszpasterską i Grupę Synodalną do budynku plebanii.

Składamy gratulacje naszej młodszej scholii za wyróżnienie w Powiatowym przeglądzie kolęd i pastorałek, duecie Zuzi Cylce i Natalii Kusiak. Dziękujemy Pani Iwonie Mikołajek za przygotowanie do tego konkursu. Bóg zapłać.

Dziękujemy za ofiary na tace z ubiegłej niedzieli na częściowe spłacenie nowego ogrzewania. Wyniosły one 5000 zł. Bóg zapłać.

Podczas kolędy złożono 850 złotych na renowację projektu.

Po jasełkach znaleziono bransoletę. Do odebrania w zakrystii

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Kazimierz Solak, którego pogrzeb był a sobotę o godzinie 12.00. Jego nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu/ Dobry Jezu a nasz Panie/