IV Niedziela Adwentu (19.12.2021r).

Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Msze święte o godzinie 6.30. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00.

Dzisiaj w naszej parafii od godz. 13.00-16.00 – dzień spowiedzi przedświątecznej. Dlatego zapraszamy wszystkich naszych parafian, dzieci, młodzież i dorosłych, aby skorzystać z posługi sakramentalnej. Będą zaproszeni kapłani. Prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na następne dni. Przerwa w spowiedzi będzie od 14.30-15.00.

Zostały jeszcze świeczki małe wigilijne w cenie 5 złotych. Zachęcamy do ich nabycia.

Lektorzy i ministranci rozprowadzają opłatki i sianko na stół wigilijny, a w tygodniu można je nabyć w zakrystii.

W środę zapraszamy na nowennę do MBNP.

W środę o godz.18.30 spotkanie Grupy młodzieżowej.

Decyzją ks. bpa – kolęda misyjna niestety w tym roku się nie odbędzie, mimo, że młodzież stworzyła 8 grup kolędniczych.

Natomiast duszpasterska wizyta zwana kolędą, prosimy, aby do końca grudnia zgłosić w zakrystii te rodziny, które chcą indywidualnie kolędę w domu. Natomiast rejonami, podobnie jak w ubiegłym roku na początku stycznia, które ogłosimy.

W piątek - Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta będzie o godz. 6.30.

Zapraszamy wszystkich parafian i dzieci na uroczyste zakończenie adwentu i przygotowanie do wieczerzy wigilijnej.

W Wigilię Bożego Narodzenia zachowajmy zwyczaje wigilijne jak:

-wspólna modlitwa

-łamanie opłatkiem

-składanie życzeń

-przeczytanie perykopy ewangelicznej o Bożym Narodzeniu

O godzinie. 24.00, zapraszamy na uroczystą pasterkę, przyjdźmy z radością powitać Nowo Narodzone Dziecię w naszych sercach i rozpcznijmy uroczyste świętowanie Świąt Bożego Narodzenia.

Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, podobnie jak w latach ubiegłych.

Serdecznie dziękujemy dzisiaj za ofiary z III Niedzieli miesiąca

W Uroczystość Bożego Narodzenia - liturgię ubogaci schola starsza i młodsza. Starsza o godz. 10.30 a młodsza o 12.00. Pół godziny przed Mszą świętą – będzie próba – tu w kościele, starszej o 10.00, a młodszej o 11.30.

W budynku parafialnym jest komisja, która zachęca osoby w wieku od 18-55 do bycia potencjalnym dawcą szpiku.

W miniony piątek odbył się pogrzeb śp. Bronisławy Burnóg. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu./Dobry Jezu a nasz Panie/