IV Niedziela Adwentu (20.12.2020r)

IV Niedziela Adwentu (20.12.2020r).

Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Msze święte o godzinie 7.00. 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00. Po Mszy Świętej o 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek.

W środę zapraszamy na nowennę do MBNP i nowennę do Dzieciątka Jezus.

W środę od godziny 8.00 - udamy się do chorych. Do tych chorych z miesiąca prosimy dopisać także tych, do których udajemy się na święta.

Przypominamy, że codziennie pół godziny przed Mszą Świętą, można zawsze skorzystać z Sakramentu Pokuty.

W czwartek - Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta będzie o godz. 6.30.

Zapraszamy parafian i dzieci na uroczyste zakończenie adwentu i przygotowanie do wieczerzy wigilijnej.

Po Mszy świętej rano, jeszcze będzie spowiedź do godziny 8.30. Jeżeli ktoś wrócił z zagranicy, albo nie wyrobił się w czasie, i nie zdążył się przygotować na święta duchowo, to serdecznie zapraszamy.

W Wigilię Bożego Narodzenia zachowajmy zwyczaje wigilijne jak:

-wspólna modlitwa

-łamanie opłatkiem

-składanie życzeń

-przeczytanie perykopy ewangelicznej o Bożym Narodzeniu

Zachowajmy przepisy sanitarne i państwowe, a o godzinie. 24.00, zapraszamy na uroczystą pasterkę, w miarę możliwości przyjdźmy z radością powitać Nowo Narodzone Dziecię w naszych sercach i rozpocznijmy uroczyste świętowanie Świąt Bożego Narodzenia. Pół godziny przed pasterką, młodzież wprowadzi nas w tę Wielką Tajemnicę Bożego Narodzenia przez śpiew kolęd i pastorałek.

Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, podobnie jak w latach ubiegłych.

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego w cenie 10 złotych. Jest w nim, Modlitwa wigilijna, błogosławieństwo opłatków, modlitwa przed posiłkiem, oraz wigilijna modlitwa za rodzinę

Dziękujemy za wszelkie ofiary na dobro parafii, a zwłaszcza za ofiary z dzisiejszej niedzieli. Wielkie Bóg zapłać.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności zmarł śp. Tadeusz Janusz, którego pogrzeb odbył się w piątek. Jego nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu./Dobry Jezu a nasz Panie/