IV Niedziela Adwentu. 24.12.2023r.

Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Msze Święte o godz. 9.00, 10.30 12.00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 16.00.

Po każdej Mszy Świętej LSO rozprowadza poświęcone opłatki na stół wigilijny. W ten sposób wspieramy ich zaangażowanie w parafii.

Są jeszcze do nabycia małe świece wigilijne już nie w cenie 9 a 5 złotych, a drugą w prezencie za darmo. Zachęcamy.

Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za liczne uczestnictwo w roratach. Szczególnie młodym rodzicom, że niektórzy z nich tak sumiennie przyprowadzali swoje dzieci na roraty dając im piękny przykład i wychowanie. Gratulujemy tym, którzy nie opuścili żadnych Rorat.

Gromadząc się dzisiaj na Wieczerzy Wigilijnej zachowajmy zwyczaje wigilijne jak:

-wspólna modlitwa

-łamanie opłatkiem

-składanie życzeń

-przeczytanie perykopy ewangelicznej o Bożym Narodzeniu

Zapraszamy na Mszę Św. pasterkę o godz. 24.00. Przed pasterką o godz. 23.40 młodzież naszej parafii wprowadzi nas w nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia podobnie jak w latach ubiegłych.

Boże Narodzenie jest tak wielkim świętem, że każdy kapłan może odprawić 3 Msze Święte, a wypada aby ci, którzy biorą udział we Mszy Świętej o północy, przyszli po raz drugi na Mszę Świętą.

Jutro w Boże Narodzenie na Mszy Świętej o godz. 12.00 – będzie rozesłanie kolędników misyjnych.