IV Niedziela Wielkanocy (15.04.2021r).

IV Niedziela Wielkanocy (25.04.2021r.)

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocy. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, o 12.00, o godz. 16.00-nieszpory a po nich już Msza Święta ale bez kazania.

IV Niedziele Wielkanocy - jest Niedzielą Dobrego Pasterza, a w naszej diecezji obchodzona jest jako Niedziela Kapłańska i jako Niedziela synodalna. Ta niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w kościele.

Nawiązując do Tygodnia modlitw o powołania - wyrażamy radość z powołań kapłańskich naszej parafii: Alumna Błażeja Sikory oraz kapłanów: Sebastiana Widła, O. Karola Taflińskiego, ks. Roberta Dytko, ks. Jerzego Godzika. Polecajmy ich w naszych modlitwach Dobremu Pasterzowi, a także prosimy o modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Czynimy to w każdy I czwartek miesiąca przez adorację Najświętszego Sakramentu.

W środę o godz. 18.00-Nowenna do MBNP a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

W poniedziałek- spotkanie dla kandydatów na lektorów o godz. 16.00

Kontynuujemy dodatkową katechezę przed I Komunią Świętą. We wtorek i środę na godz. 17.00. zapraszamy uczniów klasy III i ich rodziców.

Ofiary z dzisiejszej niedzieli jeszcze przeznaczone są na ogrzewanie kościoła. Za te ofiary serdecznie dziękujemy. Z poprzedniej niedzieli wyniosły 4000 zł.

W sobotę przypada 1 maja, o godzinie 17.30- różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca, o godz. 18.00 Msza Święta a po nie majówka z wystawieniem Najświętszego Sakramentu przez cały pierwszy tydzień.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Brzesku przypomina, że od 2021r.wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW można złożyć wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosek Plus. Oznacza to, że nie są przesyłane do rolników papierowe wnioski spersonalizowane. W tym roku wnioski można składać do 17 maja 2021r.

Tel kontaktowy 14/663 50 81,14/663 01 83,Sołtys wsi Okocim.