IV Niedziela Wielkanocy. 21.04.2024r.

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocy, która nosi nazwę Niedzieli Dobrego Pasterza. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorem o godz. 16.00 – Nieszpory a po nich Msza Święta.

Na tygodniu przypadają:

we wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha, głównego Patrona Polski.

W czwartek – Święto Św. Marka Ewangelisty

W środę zapraszamy na Nowennę o MBNP a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

Rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele: modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, i do życia konsekrowanego w świecie. Niech ta intencja towarzyszy nam wszystkim, aby nie zabrakło tych, którzy będą ewangelizowali, chrzcili nasze dzieci, błogosławili małżeństwa, katechizowali i odprowadzali naszych bliskich na miejsce wiecznego spoczynku.

Wydział Teologiczny w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza na studia magisterskie z teologii:

- na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie.

- na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Szczegółowe informacje na stronach internetowych tych instytucji.

Dziękujemy za ofiary z dzisiejszej III niedzieli miesiąca. Bóg zapłać. Natomiast z następnej niedzieli przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.