IV Niedziela Wielkanocy (3.05.2020 r.)

IV Niedziela Wielkanocy (3.05.2020r.)

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocy. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, o 12.00-o 16.00-ostatnia Msza Święta wieczorna

Przeżywamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Starym pięknym zwyczajem zachęcamy i zapraszamy do śpiewania przy naszych kapliczkach majówek, tych pięknych maryjnych tradycyjnych pieśni, zachęcajmy do tego dzieci i młodzież oczywiście w bezpiecznej odległości. W naszym kościele w maju najpierw Msza Święta o 18.00 - a po niej majówka. Natomiast w środę: Msza św. nowenna i majówka Podobnie w piątek, Msza Święta a po niej koronka do Bożego Miłosierdzia i majówka.

IV Niedziele Wielkanocy - jest Niedzielą Dobrego Pasterza, a w naszej diecezji obchodzona jest jako Niedziela Kapłańska. Ta niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w kościele, o powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie.

Nawiązując do Tygodnia modlitw o powołania- wyrażamy radość z powołań kapłańskich naszej parafii: Alumna Błażeja Sikory oraz kapłanów: Sebastiana Widła, O. Karola Taflińskiego, ks. Roberta Dytki, ks. Prałata Stanisława Gutowskiego, ks. Jerzego Godzika. Polecajmy ich w naszych modlitwach Dobremu Pasterzowi, a także prosimy o modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

• w poniedziałek – Św. Floriana
  • w środę- Św. Filipa i Jakuba Apostołów -czwartek- I czwartek miesiąca- modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne -piątek-Św. Stanisława Bpa i Męczennika, głównego patrona Polski i diecezji-dyspensa od mięsa- można jeść mięso

Został wykonany stelaż-stojak pod obraz Bożego Miłosierdzia. Wykonał go Bartłomiej Pietras. Składamy mu podziękowanie.

Jeszcze raz dziękujemy z drugi transport materiału do stolarza panom, a są nimi: Dominik Wydro Paweł Rzepecki Robert Janas Mariusz Papież Wit Zydroń

Bardzo dziękujemy z głębi serca za wszystkie ofiary przekazane osobiście i drogą bankowości elektronicznej, na parafię, na cele kultu religijnego, wielkie Bóg zapłać. Podajemy numer konta parafii: PKO BP SA Oddział 1 w Brzesku 49 1020 4984 0000 4502 0033 8624