IV Niedziela Wielkanocy (8.05.2022r.)

IV Niedziela Wielkanocy (8.05.2022r.)

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocy. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, o 12.00- I Komunia Święta- uczniów klasy III- naszej Szkoły Podstawowej. O godz. 16.00-nieszpory a po nich już Msza Święta ale bez kazania.

Trwa miesiąc maj- zapraszamy na nabożeństwa majowe, tutaj w świątyni i przy figurkach przydrożnych.

 IV Niedziela Wielkanocy - jest Niedzielą Dobrego Pasterza, a w naszej diecezji obchodzona jest jako Niedziela Kapłańska. Ta niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w kościele.

Nawiązując do Tygodnia modlitw o powołania - wyrażamy radość z powołań kapłańskich naszej parafii: dziękujemy Bogu za dar już powołanych kapłanów: ks. Jerzego Godzika, ks. Roberta Dytko, Ojca Karola Taflińskiego, ks. Sebastiana Widła. Z radością czekamy na święcenia kapłańskie diakona Błażeja Sikory w zakonie księży Jezuitów, który 26 czerwca o godz. 12.00- odprawi Mszę Świętą w naszej świątyni.

W środę o godz. 18.00-Nowenna do MBNP a po nie Msza Święta.

W piątek przypada 13 dzień miesiąca. Wszystkich pragnących adoracji, którzy oczekują na spotkanie tylko raz w miesiącu, wychodząc naprzeciw ich pragnieniom, zapraszamy ich, tym razem w cały Biały Tydzień – codziennie na Eucharystię o godz. 18.00- adorację Najświętszego Sakramentu - nabożeństwo majowe, a kulminacją tego wydarzenia będzie piątek, 13 dzień miesiąca a zarazem początek objawień Matki Bożej w Fatimie. O godzinie 18.00 - Msza Święta z kazaniem, następnie Litania Loretańska, majówka, różaniec-fatimski i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia zakończone błogosławieństwem.

W Niedzielę - 19 czerwca organizujemy przy naszym kościele wydarzenie plenerowe z udziałem motocyklistów dla naszych parafian oraz społeczności lokalnej i gości. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w to dzieło, którym chcemy wesprzeć wakacyjny wyjazd naszej młodzieży, a przez to także zareklamować swoją firmę, to prosimy o kontakt z kapłanami. Szczegóły podamy bliżej tego terminu. Będzie coś dla ciała i dla ducha, a na zakończenie będzie Gwiazda wieczoru.

Chcielibyśmy zaprosić ukraińskie rodziny z dziećmi na kolejne seanse filmowe, które odbędą się w kinie Planeta, w dniach 13-15 oraz 20-22 maja o godzinie 13:50. Tym razem będziemy wyświetlać, piękną animację Disneya w ukraińskiej wersji językowej, pod tytułem: ,,Nasze Magiczne Encanto”! Wstęp na seans - BEZPŁATNY!!!

Również Kino Planeta w czwartek w dniu 12 maja o godzinie 17.45 zaprasza na jedyny seans filmu o życiu Świętego Brata Alberta pod tytułem „Nędzarz i Madame”. Polecamy i zachęcamy do skorzystania z tej oferty.

Szkoła Muzyczna I stopnia w Brzesku informuje, że do 12 maja 2022r. trwa nabór kandydatów w wieku od 7 do 16 lat chętnych do podjęcia nauki gry na instrumencie w roku szkolnym 2022/23. Na stronie internetowej szkoły: www.sm.brzeski.pl jest dostępny wniosek o przyjęcie oraz informacje dotyczące nabór.

Rozpoczęliśmy zgodnie z obietnicą estetykę elewacji naszej zabytkowej świątyni, drogi procesyjnej i ogrodzenia. Część będzie wykonana teraz przed wakacjami a druga część po wakacjach. Musimy to zrobić jeszcze przed wmurowaniem tablicy pamiątkowej Księdza Prałata Stanisław Gutowskiego. Dlatego ofiary z III Niedzieli miesiąca będą tylko na to przeznaczone do listopada tego roku. Koszt wykonania z materiałem wynosi około 43 tysięcy złotych. Z ubiegłej III niedzieli z Wielkanocy te ofiary wyniosły 6.000 złotych. Ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, a z następnej niedzieli tj. z III Niedzieli miesiąca-przeznaczone są na prace przy kościele. Za te ofiary z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

Następna niedziela to III miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek po Mszy o godz. 7.00.


Do góry