IV Niedziela Wielkiego Postu. 10.03.2024r.

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, o 12.00, o 16.00- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Święta bez kazania.

Nabożeństwami pokutnymi w czasie Wielkiego Postu są Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale w naszej Świątyni odprawiane są zawsze o godz. 16.00 - wraz z kazanie pasyjnym. Natomiast Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 dla wszystkich i dodatkowo dla dzieci w niedzielę o godz. 11.30. Na tę drogę krzyżową o 11.30 - zapraszamy szczególnie dzieci z klasy III – które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

Uczestnicząc w Gorzkich Żalach i w Drodze Krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. A więc darowanie kary doczesnej.

Na tygodniu zapraszamy w środę na Nowennę do MBNP o 17.00 i Mszę Świętą.

W piątek zapraszamy na Mszę świętą o 17.00 a po Mszy Świętej wyruszymy na Drogę krzyżową ulicą Goetzów Okocimskich i zakończymy przy figurze Św. Jana błogosławieństwem kapłańskim. Tradycyjnie już prosimy o przygotowanie rozważań Drogi krzyżowej Członków Akcji Katolickiej i wyznaczenie miejsc stacji Drogi krzyżowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież ministrantów lektorów, rodziców, starszych. Zachęcamy do licznego udziału jak w latach ubiegłych.

Już w następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Poprowadzi je paulin Ojciec Anzelm z Jasnej Góry.

Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na pokrycie rekolekcji i wynagrodzenie rekolekcjonisty.

Natomiast następna niedziela jest trzecią miesiąca. O godz. 7.00 - zapraszamy róże różańcowe na Mszę Świętą i zmianę tajemnic. Ofiarę z III Niedzieli przeznaczone są na prace w parafii.

W dniach 12-21.07 Stowarzyszenie Okocim od Serca i parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch. W programie między innymi: Bolonia, Rzym, Groty Frasassi, Loretto, San Marino, Jezioro Garda, i 3 dni wypoczynku w Rimini nad Adriatykiem. Program i zapisy w Kancelarii Parafialnej lub Zakrystii.

Składamy serdeczne podziękowanie właścicielom Planety za życzliwe przyjęcie w kinie dzieci z naszej parafii, które uczestniczyły w kolędzie misyjnej i opiekunom za poświęcony czas.

Przy gazetach są publikacje o tematyce kulturowej i misyjnej. Te gazety można zabrać za darmo. Zachęcamy aby jej poczytać.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Tomasz Białka którego pogrzeb był wczoraj. Jego nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu /Dobry Jezu a nasz Panie/