IV Niedziela Wielkiego Postu (14.03.2021r).

IV Niedziela Wielkiego Postu (14.03.2021r)

Przeżywamy już IV Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, o godz. 11.30 - Droga Krzyżowa dla dzieci, zapraszamy dzieci w maskach. O 12.00 - Msza Święta. O 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Święta już bez kazania.

Jako wierzący i katolicy powinniśmy pamiętać, że „nasze życie zmienia się, ale się nie kończy”. Tym eschatologicznym akcentem w tę Niedzielę Wielkiego Postu wprowadza nas ks. prof. Henryk Sławiński. Jest to również duchowe przygotowanie do Świąt Wielkanocy w tym czasie tykającej pandemii.

W tym jeszcze niepewnym czasie pandemicznym, zachowując zasady bezpieczeństwa w świątyni, prosimy, aby korzystać z Sakramentu Pokuty, rano i wieczorem pół godziny przed Mszą świętą.

Mając na względzie przepisy: bezpieczeństwa, sanitarne, państwowe, cywilne i kościelne, przeżywajmy tajemnice Męki Pańskiej, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

W poniedziałek o godzinie 16.00 - zapraszamy kandydatów na lektorów od klasy VII oraz szkół średnich do nowego budynku parafialnego.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pamiętajmy o intencjach kierowanych do Matki Bożej, aby potem je ofiarować Panu Jezusowi w czasie Mszy Świętej.

W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o godzinie 17.00, a po niej na Mszę Świętą. Z udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Okocimiu, przypomina, że dzieci urodzone w 2015 r. do 01.09.2021 r. będą objęte obowiązkiem przedszkolnym w związku z tym proszę do 15.03. 2021 dostarczyć do szkoły wypełniony wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego, który znajduje się na stronie internetowej szkoły. Jeżeli dziecko będzie spełniać obowiązek przedszkolny w innej szkole lub przedszkolu proszę o informacje telefoniczną na numer telefonu 146860930. Z poważaniem Dyrektor Szkoły Marek Serwin.

Panie z Caritasu rozprowadzają świece i paschaliki. Zachęcamy do ich nabycia.

Następna niedziela, to już III Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek. Ofiary na tace z tej niedzieli przeznaczone są na prace w parafii. Za te ofiary z góry składamy Bóg zapłać.


Do góry