Niedziela Chrztu Pańskiego (10.01.2021r.)

Niedziela Chrztu Pańskiego (10.10.2021r)

Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. O godzinie 16.00- Nieszpory i Msza Święta wieczorna.

Na tygodniu zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek do Bożego Miłosierdzia.

Jest do nabycia nowy numer „Kościoła nad Uszwicą” w cenie 5 zł. Jest w nim wspomnienie z pogrzebu ks. Prałata Stanisława Gutowskiego. Zachęcamy do jego nabycia.

Kolęda w tym tygodniu ma inny charakter niż w latach poprzednich. Według decyzji ks. Bpa, zapraszamy po jednej osobie z każdego domu z poszczególnych ulic na godzinę 17.00 według porządku:

Poniedziałek: Cesarski Gościniec, Zamkowa i Ks. Kazka

Wtorek: Czerwona Droga, Św. Jana, Zalesie, Kamieniec, Leszczynowa

Środa: Zagrody, Karpacka, Pod Bocheńcem

Czwartek: Goetzów Okocimskich: południowa i północna, Kasztanki i Od dworu.

Zabieramy ze sobą naczynie z wodą do poświęcenia. Po Mszy Świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed wyjściem z kościoła zabieramy po jednej pamiątce na dom. Te pamiątki będą na stoliku przy wyjściu z kościoła. W środku znajduje się rytuał z modlitwami, które należy odmówić w domu wraz z błogosławieństwem domu. Niech to uczynią rodzice.

Następna niedziela – to III miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 7.00 - zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. Składka z III Niedzieli miesiąca przeznaczona jest na prace w parafii. Za te ofiary z góry składamy Bóg zapłać.