Niedziela Zesłania Ducha Świętego (27. 05. 2023r)

Dzisiaj Msze Święte o godz.7.00, 9.00, 10.30, 12.00 – wieczorem o 16.00 – nabożeństwo majowe i Msza Święta.

Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła. Uroczystość odpustowa w Parafii Świętego Jakuba w Brzesku. Uroczysta suma o godz. 18.00.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP, majówkę i Mszę Świętą.

W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą majówkę i adorację w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W pierwszy piątek miesiąca Msze Święte o NSPJ o 6.30 i wieczorem o 18.00. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00. Zapraszamy do spowiedzi dzieci, młodzież i starszych. Wyjazd do chorych od godz. 8.00 – jeden kapłan i drugi od godz. 13.30.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy o godz. 17.30 na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi poprowadzony przez Panie z Akcji Katolickiej.

Najbliższa niedziela to uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci Trójcy Przenajświętszej. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i wieczorem o godz. 16.00. Uroczystą sumę odpustową odprawi ks. dr hab. Jan Klimek –profesor z UPJPII z Krakowa. Prosimy o zabranie na procesję baldachimu, figurek, feretronów przez dorosłych i młodzież a dzieci zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia. Zapraszamy dzieci pierwszo komunijne i rocznicowe w białych strojach.

Po Niedzieli Trójcy Przenajświętszej już 8 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. W tym roku Procesja Bożego Ciała pójdzie ulicą Ks. Kazka.

I ołtarz- mieszkańcy- ul. Zamkowa + Cesarski Gościniec – u państwa Królów

II ołtarz- mieszkańcy -ul. Karpacka – u Pani Urszuli Niemiec

III ołtarz- mieszkańcy -ul. Kazka – u Państwa Sochów

IV ołtarz- mieszkańcy -ul. Klęczany – u państwa Jabłońskich

W najbliższą niedzielę o godz. 9.00- zostanie włączonych do grona Ministrantów 3 aspirantów.

Młodzież podczas odpustu będzie rozprowadzać cukierki na placu kościelnym. Zachęcamy do nabywana, wspierając w ten sposób działania młodzieży.

Intencje poza Mszą Świętą.

1. 1-19.06. + Władysław Chlupka i od 20-30.06. +Andrzej Kurek – ks. Henryk Sławiński

2. 1-20.06 +Andrzej Kurek i 21-30.06. +Alicja Landa – ks. Michał Drożdż

3. 1-10 +Alicja Landa i 11-20.06. + Maria Sikora – O. Andrzej Filip

4. 1-20.06. +Maria Sikora - O. Pascal

Dziękujemy za ofiary z poprzedniej III niedzieli wyniosły 5200 zł. Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiary przekazane na konto parafii przez internet. Również Bóg zapłać.