Niedziela Zesłania Ducha Świętego (31.05.2020 r.)

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo w śpiewie lub recytacji hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00 - Msza Święta wieczorna a po niej majówka, ostatnia w tym roku. Dzisiaj na Zalesiu o godz. 14.00-zostanie odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców

Dzisiaj kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej. Ci którzy tego obowiązku nie wypełnili, niech to uczynią jak najszybciej.

Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła - uroczystość odpustowa w Brzesku parafii Św. Jakuba- uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00- połączona z jubileuszem 25-lecia ks. Marka Bacha.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP - pamiętajmy o intencjach kierowanych do Matki Bożej, aby potem podczas Eucharystii polecić je samemu Jezusowi Chrystusowi.

W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, ale także w tym dniu jest Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - jest to także pielgrzymka kapłanów diecezji tarnowskiej do Tuchowa. My też w czwartek dołączymy do tej pielgrzymki kapłanów w Tuchowie.

W pierwszy piątek - już wyjeżdżamy do chorych od godziny 8.00. Wieczorem spowiedź od godziny 17.00 Zachęcamy i zapraszamy gorąco do spowiedzi dzieci, młodzież i starszych. Będzie to również spowiedź przed Uroczystością odpustową w naszej parafii.

Najbliższa niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Dlatego prosimy, aby skorzystać z Sakramentu pokuty w piątek i w sobotę od godziny 17.30-18.00. Przeżyjmy tę uroczystość w sposób religijny i w stanie łaski uświęcającej. Sumę odpustową odprawi ks. prof. dr hab. Henryk – homileta i pedagog, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, oraz kilku Wyższych seminariów duchownych w Polsce. Redaktor naczelny czasopisma naukowego-punktowanego „Polonia Sacra” w Krakowie. Przewodniczący Stowarzyszenia Homiletów Polskich, członek Międzynarodowego Towarzystwa „Fides et Ratio” i Polskiego Towarzystwa Teologicznego.

Uroczystość odpustowa w parafii jest zawsze duchowym i religijnym wydarzeniem. Dlatego serdecznie zapraszamy szczególnie na sumę odpustową. Zapraszamy tutaj dzieci klasy III, które przyjmą Pierwszą Komunie Świętą w najbliższym czasie, te które miały obchodzić rocznicę I Komunii Świętej, by je także ofiarować Trójcy Świętej, włączyć w to piękne dzieło odpustu parafialnego, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, strażaków, wszystkich wiernych, prosimy, aby na procesję zabrać, baldachim, chorągwie, feretrony. Mija pandemia, może Bóg w Trójcy Jedyny wyprowadzi nas wszystkich na prostą. Dlatego Trójcy Świętej oddajmy nasze serca podczas odpustu parafialnego.

Po następnej niedzieli przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja pójdzie ulicą ks. Kazka: Proponujemy ołtarze: I ołtarz u państwa-…..przygotowują mieszkańcy ul. Zamkowej i Cesarskiego Gościńca II ołtarz u państwa- ……przygotowują mieszkańcy u. Karpackiej III ołtarz u państwa-…...przygotowują mieszkańcy ul. Ks. Kazka IV ołtarz u państwa-….. przygotowują mieszkańcy ul. Klęczany

O środy będzie na cmentarzu praca, w związku z wycinką drzew, dlatego, jeżeli ktoś nie musi być koniecznie na cmentarzu, to nie się wstrzyma. Po zakończeniu wycinki, będzie także możliwość odkupienia drzewa opałowego, to prosimy kontaktować się z panem Witem Zydroniem.