Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (12.04.2020 r.)

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (12.04.2020r).

Ostatni czas daje nam wiele do myślenia. Uświadamia nam, jak ważny jest drugi człowiek, jego osobowa godność, bycie razem, rodzina. W momencie chrztu świętego zostaliśmy wpisani w tajemnicze misteria Jego męki i zmartwychwstania. Zostaliśmy wpisani w Serca Jezusa. Serce Jezusa zaczyna bić Jego miłością w naszym życiu. Przechodzimy ten trudny czas, który z nadzieją przeżywamy i oczekujemy na lepsze jutro.

Z okazji Świąt Wielkanocy składamy wszystkim świąteczne wielkanocne życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia Was radosnym Alleluja i pozwala z ufnością popatrzeć w przyszłość. Zmartwychwstały Chrystus niech błogosławi Rodzicom w życiu codziennym i zawodowym, dzieci niech obdarza radością, młodzieży niech pozwala realizować swoje plany i zamierzenia oraz wybierać dobro moralne, a starszych niech darzy wewnętrznym pokojem i długimi latami życia i Bożym błogosławieństwem. On żyje i jako żyjący idzie przed nami, ponownie wzywa nas, abyśmy i my codziennie szli za Nim, i tym samym codziennie odnajdywali drogę naszego życia. Światło zmartwychwstałego Chrystusa niech przenika ten świat a orędzie prawdy i życia niech dociera do wszystkich ludzi za pośrednictwem naszego codziennego świadectwa.

Msze święte dzisiaj o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o godz. 16.00 - Msza święta wieczorna.

Bóg zapłać panu kościelnemu, paniom dbającym o wystrój naszej świątyni, pani organistce.

Dziękujemy za ufundowanie pięknych kwiatów na wystrój naszej świątyni pewnej rodzinie. Bóg zapłać.

Składamy podziękowanie, wszystkim parafianom za ofiary przekazane osobiście i drogą elektroniczną na kościół, na cele kultu religijnego. Serdecznie -dziękujemy i składamy serdeczne Bóg zapłać.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności zmarła śp. Cecylia Tomczyk, której pogrzeb odbył się we wtorek, jej nieśmiertelną duszę polećmy nieskończonemu miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie/