Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (1.01.2023r)

Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorem nieszpory o godz. 16.00 a po nich Msza Święta.

Na rozpoczęcie Nowego Roku śpiewamy Hymn do Ducha Świętego w celu uproszenia łaski, światła Ducha Świętego i pomocy w Nowym Roku. Do tej praktyki przywiązany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dzisiaj w Dzień Nowego Roku - składamy wszystkim parafianom najserdeczniejsze życzenia: Bożego Błogosławieństwa, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i sukcesów w życiu zawodowym.

Składka z dzisiejszej uroczystości przeznaczona jest na cele diecezjalne.

W I Czwartek miesiąca o godz. 16.00 - wyjazd do chorych. O godzinie 19.00 spotkanie opłatkowe dla członków Akcji Katolickiej. Wszystkich członków Akcji Katolickiej serdecznie zapraszamy.

W najbliższy piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – popularnie nazwana Uroczystością Trzech Króli. Jest to także Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Święto obowiązkowe i Msze są tak jak w niedzielę, a więc o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorem o godz. 16.00. W tym dniu ministranci i lektorzy będą rozprowadzać poświęcone kadzidełka. W ten sposób wspieramy ich posługę w naszej parafii.

Parafia Okocim wraz z Radą Sołecką oraz Stowarzyszeniem Młodzieży,, Pracą i Prawdą'' serdecznie zapraszają na 3-ci koncert kolęd w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej w Brzesku, który odbędzie się 6 stycznia o godz. 17:00 w naszej Świątyni. Po koncercie będzie można wesprzeć działalność orkiestry wolnymi datkami.

W pierwszą sobotę Nowego Roku o godz. 10.00 Msza Święta dla seniorów a po niej spotkanie w budynku parafialnym. Zapraszamy seniorów i wszystkich chętnych.

Msze Święte w styczniu poza parafią:

Ks. Michał Drożdż za śp. Joanne Nędza od 1-13 stycznia i od 14-31 za śp. Mieczysława Brzyka.

Ks. prof. Henryk Sławiński od 1-15 stycznia odprawia za zmarłego Mieczysława Brzyka i od 16 do 31 stycznia za śp. Marię Brzyk.

O. Andrzej Filip od 1-20 stycznia za śp. Marię Brzyk

Porządek kolędy: