Rocznica poświęcenia własnego kościoła (25.10.2020r)

Rocznica poświęcenia własnego kościoła

( 25.10.2020r).

Dzisiejsza niedziela wzywa nas do wielkiej ufności w moc modlitwy. Zjednoczeni w wierze nadziei i miłości - otaczamy ołtarz naszej parafialnej świątyni. Naszą wdzięcznością pragniemy objąć fundatorów, ofiarodawców i osoby troszczące się o Dom Boga.

Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30 z wystawieniem Najśw. Sakramentu o 12.00 i wieczorem o godz. 16.00-różaniec a po nim Msza Święta.

Bardzo prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych w naszej świątyni, jak obowiązkowe zakładanie masek i dezynfekcja rąk - środkami, które są przy wejściu do świątyni. W związku z czerwoną strefą, to w naszej świątyni biorąc pod uwagę metraż, długość, szerokość kościoła, chór, prezbiterium i dwie zakrystie, to może wejść do 40 osób. Z wielkim szacunkiem dla każdego, prosimy o zachowanie odległości między sobą, dla bezpiecznej odległości są naklejone karteczki.

Przeżywając miesiąc październik - szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej - zapraszamy i zachęcamy wszystkich do tej pięknej modlitwy, prosząc o ustanie pandemii. W związku z obostrzeniami, nie na siłę, ale z wyczuciem, starajmy się zachować przepisy, maski i odległość. Klasy w Okocimiu nie są liczne, bo tylko 3 klasy mają po 20 osób, dlatego ostatni tydzień prosimy do modlitwy różańcowej po kilka osób (dzieciaków)

-poniedziałek- z klasy II

-wtorek- z klasy III

-środą- z klasy IV

-czwartek- z klasy V

-piątek- z klasy VI

-sobota- z klasy VII a i b

W następną niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00 i ostatnia o 10.30. Natomiast zamiast cmentarza, tu w świątyni o godz. 14.00-rozpocznie się różaniec z wypominkami listopadowymi za zmarłych, a po niej Msza Święta za wszystkich zmarłych spoczywającym na naszym parafialnym cmentarzu i o 16.00- ostatnia Msza Świętą tutaj w świątyni.

Składamy podziękowanie tym wszystkim osobom, które prowadziły różaniec, a ostatnio młodzieży z Grupy młodzieżowej – w różnych językach. „Bóg zapłać”

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z III niedzieli miesiąca, wyniosły 3500 złotych, niektórzy z parafian, przesłali ofiary drogą bankowości elektronicznej, dziękujemy im. Natomiast na Dzieło Nowego Tysiąclecia młodzież zebrała 850 złotych, której też składamy podziękowanie.

Jednak Wyższe Seminarium Duchowne w Uroczystość Wszystkich Świętych, nie zrezygnowało ze składki na cmentarzu, tylko ta składka jest do puszek przy kościele po każdej Mszy Świętej, którą przeprowadzą członkowie Akcji Katolickiej i Caritasu i Rady Duszpasterskiej.

Zapraszamy w dniach od 01 do 08 listopada na różaniec „Do Granic Nieba”. W naszej parafii będziemy się modlić o godzinie 18.00. Z racji obostrzeń z powodu pandemii, prowadzący będą modlić się w Kościele a osoby zainteresowane niech łączą się w modlitwie przez internet. W tym roku przez ręce Maryi chcemy się modlić za wszystkie dzieci, którym nie pozwolono się narodzić i tych zmarłych w sposób naturalny. W tym trudnym czasie potrzeba nam wszystkim jedności i wiary oraz wspólnej modlitwy do Boga Ojca.

Ks. Robert Dytko od 1 listopada rozpoczyna Msze święte gregoriańskie za śp. Janusza Niemca w dni powszednie o 6.30 a w niedzielę o 7.00.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

1. +Władysław Gabryś- którego pogrzeb odbył się środę

2. +Aleksandra Klimas- której pogrzeb odbył się w piątek

3. Dwa tygodnie temu odbył się pogrzeb śp. Ks. Prałata Górki z Poręby Spytkowskiej, a w piątek w Jurkowie koło Limanowej ks. Prałata Józefa Puchały. /Dobry Jezu a nasz Panie/