Urocz. Trójcy Przenajśw., odpust parafialny, niedziela, 31 maja 2026

Komunikat Bpa Ordynariusza.

Zapraszamy dziś po Mszy Św. o 16.00 na ostatnie w tym roku naboż. majowe. Msze Św. w naszym kościele dziś o 7.00, 9.00, suma o 11.00 i ostatnia Msza Św. o 16.00.  

Jutro, w pn, 1 czerwca, wsp. św. Justyna, Dzień Dziecka. Rozpoczynamy w ten dzień miesiąc poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele zapraszamy codziennie na śpiewane naboż. do Serca Bożego, które będziemy odprawiać po Mszy Św. o 18.00, a od drugiej niedzieli m-ca po Mszy Św. o 16.00. Zapraszamy do wytrwałej modlitwy wszystkich czcicieli Serca Jezusa, członków Straży Honorowej i wszystkich chętnych pragnących wymodlić konkretne łaski od Boga.

 W pn, 1 czerwca, o 19.00, spotkanie formacyjne i wymiana biletów wszystkich członków Straży Honorowej w domu duszpasterskim. 

W śr wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy. O 17.30 spowiedź przed uroczystością Bożego Ciała. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w II śr m-ca, 10 czerwca, a Grupy Biblijnej w III śr, 17 czerwca. 

W śr o 19.00 spotkanie formacyjne dla ministrantów, lektorów i ceremoniarzy oraz próba asysty przed Bożym Ciałem i oktawą. Zachęcamy wszystkich członków LSO do udziału w dwóch konkursach: 1) na ministranta i lektora roku oraz 2) ministranta i lektora oktawy, czyli ośmiu dni Bożego Ciała: dla każdego z chłopców, którzy codziennie od czw, 4 czerwca, do czwartku, 11 czerwca wezmą udział we Mszy Św. i procesji przewidziane są dodatkowe nagrody. 

W czw urocz. Ciała i Krwi Chrystusa. W to obowiązkowe święto Msze Św. w naszym kościele o 7.00, 9.00, 10.30 i 16.00 – nie ma Mszy Św. o 12.00. Po Mszy Św. o 10.30 zapraszamy wszystkich, także będących na innych Mszach Św., na eucharystyczną procesję ulicą Ks. Kazka. Prosimy OSP o zabezpieczenie trasy procesji. Na uroczystą Mszę Św. o 10.30 i procesję prosimy o niesienie baldachimu, figurek i feretronów oraz sztandarów: Ochotniczej Straży Pożarnej i Akcji Katolickiej, także sztandarów osiedli i ulic oraz Panie noszące figurę Matki Bożej Fatimskiej. O udział w procesji prosimy KGW Okocanki, wszystkie dzieci pierwszokomunijne i przeżywające 1. r-cę Komunii Św. w białych strojach, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia podczas procesji. W Boże Ciało składka przeznaczona na cele charytatywne – hospicja w naszej diecezji.

W urocz. Bożego Ciała, w I-szy czw zapraszamy na 23.00 do naszego kościoła na piękne nabożeństwo Godziny Świętej z indywidualnym błogosł. Najśw. Sakramentem. 

W I pt, we wsp. św. Bonifacego, spowiedź od 6.00, po południu od 17.30. W ten dzień posługa chorym od 8.00, po Mszy Św. o 18.00 procesja eucharystyczna i adoracja-uwielbienie Pana Jezusa z zespołem Rosarium. 

W I sb po Mszy Św. o 6.30 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na medytację i różaniec prowadzony przez Akcję Katolicką. W sb o 9.00 spotkanie formacyjne dla ministrantów; procesja po Mszy Św. o 18.00.

Za tydz., w ndz, procesja po Mszy Św. o 10.30, połączona z naboż. do NSPJ.

13 czerwca, w sb, zapraszamy członków Straży Honorowej Serca Bożego i wszystkich chętnych na Ogólnopolską Pielgrzymkę czcicieli NSPJ do Krakowa. Wyjazd o 8.00, powrót o 16.30. Zapisy od dziś niedzieli, 7 czerwca u Ks. Proboszcza i Zelatorki Bogusławy Smuk. Koszt 40 zł, wpłata od razu przy zapisie.

13 czerwca, w sb, o 19.00 odbędzie się kolejne nabożeństwo fatimskie.

Bóg zapłać Państwu Ojczykom oraz dwom parom narzeczonych za dekoracje kwiatowe ołtarzy. Dziękujemy Stow. Okocim Od Serca za sprzątanie wokół naszej świątyni. Bóg zapłać scholi Bliżej Nieba wraz z Panią Iwona Mikołajek za udział w liturgii w maju w naszej parafii. Dziękujemy Paniom z Akcji Katolickiej za systematyczne sprzątanie domu duszpasterskiego. Dziękujemy restauracji Planeta za przygotowanie posiłków na plebanii dla gości podczas dzisiejszej uroczystości oraz minionych wydarzeń w maju. Bóg zapłać pewnej rodzinie za ufundowanie nowych ornatów z wizerunkiem Trójcy Św.

Dziękujemy za ofiary pieniężne na nasz Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w ndz, 14 czerwca. Wciąż prosimy o ich składanie w zakrystii lub w kancelarii. Ofiary, które stanowią cegiełkę na remont elewacji północnej naszej świątyni można przynosić do 9 czerwca – do wtorku. Już teraz Bóg zapłać osobom i firmom, które angażują się w festyn.

 Bóg zapłać Panu Kościelnemu, Pani Organistce, Pani Teresie oraz Pani Danucie. Bóg zapłać wszystkim za życzliwość wobec nas – kapłanów i naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary – z okazji odpustu – na remont elewacji północnej naszego kościoła.

 W ostatnim czasie w naszej parafii wykonano prace: 1) przeniesiono grób przy dolnej bramie cmentarza w związku przygotowaniem miejsca na pod kolejne rzędy piwniczek; 2) oczyszczono panele słoneczne; 3) dokonano konserwacji pomp ciepła przy kościele; 4) przywrócono porządek i estetykę na cmentarzu przy kościele; 5) odnowiono oświetlenie kościoła. Dziękujemy m. in. członkom Rady Parafialnej: Januszowi Mądry, Bogdanowi Grocholi, Przemysławowi Kornasiowi i innym członkom Rady. Bóg zapłać Pawłowi Sady, Franciszkowi Brzykowi ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Okocimskiej. Dziękujemy Dominikowi Duchowi, Sebastianowi Bartmanowi i Andrzejowi Czesakowi. Dziękujemy także anonimowym pomocnikom. Bóg zapłać Panu Maciejowi Osadzie oraz firmie Karawan z Jadownik za porządkowanie cmentarza.   

Dziękujemy trębaczom – Józefowi Pysno i Kamilowi Słupskiemu za grę pieśni maryjnych w maju z wieży naszego kościoła.

Przy wyjściach z kościoła można dziś zabrać obrazki z wizerunkiem Trójcy Przenajśw., która patronuje naszej parafii. Na odwrocie znajduje się piękna modlitwa do codziennego użytku podczas modlitwy porannej, wieczornej lub lektury Pisma Św.

Zachęcamy do oglądania na naszym parafialnym facebooku zdjęć i relacji z licznych wydarzeń w naszej wspólnocie parafialnej. Ogłoszenia i int. Mszy Św. znajdują się na stronie internetowej parafii i facebooku.

Do wieczności odszedł + Wacław Siepierowski, jego pogrzeb odbędzie się w pn o 14.00. Zawierzmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…  

Dopełnijmy wspólnie warunków zyskania odpustu zupełnego: 1.Stan łaski uśw., 2.Wyzbycie się przywiązania do każdego grzechu, 3.Ofiarowanie Komunii Św. w int. własnej albo za duszę w czyśćcu (istota ofiarowania odpustu – za siebie albo za zmarłą osobę) 4.Ojcze nasz 5.Wierzę w Boga 6.Modlitwa w int. Ojca Św., np. Chwała Ojcu.

Miłość Trójcy Przenajświętszej niech przynagla nas do konkretnych dobrych uczynków. Wdzięczni za Boże prowadzenie z wiarą przyjmijmy Boże błogosławieństwo na kolejny tydzień naszego życia.


Do góry