Urocz. Zesłania Ducha Św., 24 maja 2026 r.

Zapraszamy na naboż. majowe, które odprawiane jest codziennie, po Mszy Św. o 18.00. Zakończenie nab. majowych za tydzień w ndz po Mszy Św. o 16.00. Koło Gospodyń Wiejskich Okocanki oraz Stow. Miłośników Ziemi Okocimskiej zapraszają dziś na 17.00 na spotkanie z ok. Dnia Matki do Domu Ludowego.

W pn święto NMP, Matki Kościoła, odpust w par. św. Jakuba w Brzesku. 

We wt wsp. św. Filipa Neri. W ten dzień, 26 maja, pamiętajmy w modlitwach o naszych Mamach – żyjących i zmarłych. We wt o 19.00 obowiązkowy egzamin przed bierzmowaniem dla klasy 7. Uczniowie przychodzą z rodzicami. 

W śr o 19.00 spotkanie dla kandydatów na ministrantów – zapraszamy chłopców, którzy przystąpili do I Komunii Św. oraz pozostałych chętnych. W ten dzień o 19.00 próba scholi Bliżej Nieba.

W czw święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – pielgrzymka kapłanów do Tuchowa. W pt wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej.

W sb o 9.00 próba asysty liturgicznej przed odpustem – zapraszamy wszystkich ceremoniarzy, ministrantów i lektorów. 

W sb o 19.00 zapraszamy na wieczór uwielbienia z zespołem Jedno, który poprowadzi Ks. Bartłomiej Chęciek z Tarnowa. Będzie to piękny czas adoracji i oddania chwały Bogu przed uroczystością Trójcy Przenjśw. Podczas uwielbienia możliwość spowiedzi, a na jego zakończenie ok. 20.30 indywidualne błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.

Za tydzień w ndz, 31 maja, uroczystość Trójcy Przenajświętszej, odpust w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian i modlących się w naszym kościele. Msze Św. w ten dzień wg zmienionego porządku: o 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Uroczysta suma o 11.00, na której kazanie wygłosi Ks. dr Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Na pozostałych Mszach Św. homilię będzie głosił Ks. dr Robert Dytko, proboszcz w Zagórzanach, nasz rodak, przeżywający, wraz z Ks. Piotrem, 20-lecie kapłaństwa.  

Na uroczystą sumę o 11.00 za tydzień prosimy o przygotowanie i niesienie w procesji baldachimu, figurek i feretronów oraz sztandarów: Ochotniczej Straży Pożarnej i Akcji Katolickiej, także sztandarów osiedli i ulic oraz figury Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i przeżywające 1. r-cę Komunii Św. w białych strojach, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia podczas procesji. 

Aby godnie przeżyć urocz. odpustową, z czystym sercem, w stanie łaski uświęcającej, zachęcamy, aby wszyscy w tygodniu przystąpili do sakramentu pokuty – spowiadamy rano i wieczorem pół godziny przed Mszą Św. Prosimy rodziców i wszystkich dorosłych o mobilizację i przykład w rodzinach.

   W przyszłą ndz kończy się czas Komunii Św. wielkanocnej. Zachęcamy, aby w I-szej połowie tego tygodnia, w związku z uroczystością odpustową, uporządkować groby i ich otoczenie na naszym cmentarzu.

Dziękujemy za cegiełki – pamiątki albo ofiary pieniężne na nasz Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się 14 czerwca. Wciąż zachęcamy do ich składania w zakrystii lub w kancelarii. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubegłą ndz na cele inwestycyjne w parafii.

Zachęcamy do oglądania na naszym parafialnym facebooku zdjęć i relacji ze wczorajszej pielgrzymki do Porąbki U., z majowego grania na wieży kościoła oraz innych wydarzeń.

  4 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja w naszej parafii pójdzie ulicą Ks. Franciszka Kazka. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy z banerami, świecami, obrusami i kwiatami do godnej adoracji Najśw. Sakramentu:

I ołtarz – mieszkańcy ul. Klęczany i Os. Kamieniec – przy budynku plebanii 

II ołtarz – mieszkańcy ul. Karpackiej i Południowej – u Państwa Gawenda i Drab (nr 18)

III ołtarz – mieszkańcy ul. Ks. Kazka, Pogodnej i Stromej – u Państwa Repetowskich (nr 55)

IV ołtarz – mieszkańcy – ul. Zamkowej i Cesarski Gościniec – u Pani Haliny Adamczyk (nr 15).

 46 mszy Św. za + Franciszka Nosala odprawi Ks. prof. Henryk Sławiński – do 9 lipca br.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Franciszek Nosal z ul. Czerwona Droga. Zawierzmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…  

Duch Św. nieustannie działa w głębiach naszych serc. Wdzięczni za ten Dar z wiarą przyjmijmy Boże błogosławieństwo na kolejny tydzień naszego życia.

Do góry